City sailor projekt kv agencja reklamowa kolko i krzyzyk
City Sailor projektowanie kv agencja

City Sailor – etykiety do miksów koktajlowych

City Sailor to bardzo ciekawy koncept. Możesz kupić litrową butelkę gotowego miksu koktajlowego wykonanego z najwyższej jakości składników. W środku każdej butelki znajdziesz starannie dobrane kompozycje alkoholi. Po wymieszaniu z różnymi dodatkami (np. wodą gazowaną, sokiem, tonikiem, czy colą) otrzymasz różne drinki.

Co ciekawe, w zależności od tego, z jakimi dodatkami i w jakich proporcjach wymieszasz City Sailor – otrzymasz zupełnie inny efekt końcowy! Nie zawsze będą to znane, klasyczne drinki, ale dzięki temu możesz eksperymentować i znaleźć swój idealny smak.

agencja brandingowa lodz city sailor
projektowanie kv alkoholu
projektowanie key visuali kolko i krzyzyk lodz
projekt reklamy billboard city sailor

Projektowanie etykiet dla napojów alkoholowych

Z jednej strony rynek napojów typu “gotowe drinki” jest już dość mocno zapełniony. Z drugiej strony gotowe miksy koktajlowe są produktem nowym, jeszcze niezbyt popularnym. Dlatego myśląc o kodach wizualnych dla City Sailor szukaliśmy czegoś nowego, a zarazem nieco znajomego. Nie interesował nas kierunek typowo alkoholowy. Nie chcieliśmy też iść w kierunek soft-drinków. Postanowiliśmy więc nieco zahaczyć o stylistykę pojawiającą się czasem w etykietach gotowych drinków, ale nieco ją przełamać.

Całość cechują żywe kolory, odważna typografia i apetyczne ilustracje.

etykieta baza do drinków
branding napoje agencja reklamowa łódź
Etykieta na bazę do koktajli City Sailor
baza do koktajli etykieta
projektowanie etykiet alkoholu kolko i krzyzyk
key visual agencja projekt kolko i krzyzyk
City Sailor projektowanie key visuali habanana
city sailor projektowanie key visualu boreales
City Sailor projektowanie key visual Neona
City Sailor projektowanie kv riptide

Etykiety na napoje City Sailor

Wszystkie cztery warianty smakowe mają dobraną odpowiednią nazwę, kolorystykę podstawową i uzupełniającą oraz ilustracje naprowadzające klientów na to, jaki mniej więcej będzie smak docelowych drinków.

Wszechstronność City Sailor polega na odpowiednio dobranej kompozycji alkoholi. Dodając do niego tylko wody gazowanej, soku, czy toniku, możemy otrzymać przepyszne drinki! Dodając zaś syropy barmańskie, możemy otrzymać niebanalne shoty!

To właśnie ta wszechstronność świadczy o sile pomysłu pod nazwą City Sailor. Klienci kupujący dotychczas gotowe drinki na swoją imprezę, byli do tej pory ograniczeni tylko do jednego efektu końcowego. Dzięki City Sailor stają się bardziej elastyczni, a impreza może mieć więcej niż jedno oblicze!

I właśnie ten nietypowy charakter chcieliśmy oddać za pomocą naszych etykiet. Będących połączeniem estetyki produktów alkoholowych, napojów, soków i klasycznych syropów barmańskich. Zależało nam na etykietach prostych, czytelnych, ciekawych. W połączeniu z odpowiednio dobraną butelką, tworzą one całość na którą po prostu dobrze się patrzy.

City Saillor Key Visual Boreales
projekty etykiet napoje city sailor
key visual projektowanie kolko i krzyzyk
city sailor animowany KV

Etykiety na alkohol

Odrębną sprawą była sama nazwa i logo City Sailor. Tworząc ją postanowiliśmy zabawić się znaczeniami. Jak jest dobra impreza, to nieco buja, prawda? A gdzie buja najlepiej? Na statku. A kogo można spotkać na statku? Marynarza! Zostań więc miejskim marynarzem i tanecznym krokiem rzuć się w ocean imprez.

Gdy już dobraliśmy nazwę, przeszliśmy do opracowania graficznego logo produktu, a także opracowania sloganu. Wybór padł na “Premium Spirits” oraz dodatkowy tekst wyjaśniający czym jest produkt: The Coctail Mix. W ten sposób powstała podstawa komunikacji produktu.Po opracowaniu kompletu etykiet przyszedł czas na materiały promocyjne. Oprócz dwóch serii plakatów, których bohaterami są butelki w ciekawych aranżacjach, pojawił się także motyw kobiety z cieniem na twarzy – tajemniczej, żyjącej swoim życiem, według własnych zasad. A co!

Potrzebny jest Ci projekt etykiety dla swojego brandu?

Napisz do nas!