Dark Marina projektowanie Etykiet na wódkę

Projektowanie etykiet na wódkę Dark Marina

Dark Marina to polska marka z tradycjami sięgającymi PRLu. Czasów gdy w sklepach brakowało wszystkiego, a to co zostało, było wydawane na kartki. Bez względu na to, czy była to mąka, cukierki, papierosy, czy alkohol. To właśnie wtedy pradziadek obecnych właścicieli uruchomił garażową produkcję alkoholu na użytek własny oraz sąsiadów. Efekt końcowy tak bardzo przypadł do gustu klientom, że domowe wyroby powstawały przez 30 lat. Niestety wraz z upadkiem komunizmu oraz kłopotami zdrowotnymi założyciela nie było komu zalegalizować produkcji oraz rozwinąć jej. Całe przedsięwzięcie zostało więc zawieszone. Wydawało się, że bezterminowo. Ale po kolejnych 30 latach wróciło do życia za sprawą wnuka i prawnuczki pierwotnego założyciela. Tchnęli oni nowego ducha, odkurzyli klasyczne receptury, zadbali także o profesjonalny wizerunek marki. Pierwsze projekty etykiet i brandingu przywróconej do życia marki zrodziły się bowiem w domowym zaciszu, co wiązało się z wieloma ograniczeniami takich kreacji.

Dark Marina agencja brandingowa alkohole
Dark Marina stare Etykiety na wódkę

Dotychczasowe projekty etykiet

Poprzednie logo korzystało z motywu steru i tego skojarzenia trzymaliśmy się także i my. Co prawda w trakcie kreacji pojawiały się także inne pomysły – latarnia morska, statek, skafander płetwonurka, kraken, czy róża wiatrów. Poniżej pierwsze wstępne pomysły które pojawiły się gdy rozpoczęliśmy projektowanie etykiet wódki Dark Marina. Ostatecznie klient poprosił nas o połączenie kilku z proponowanych kierunków, odsunięcie steru od napisu, oraz umieszczenie dużej ilości zdobień. Na tym etapie zdecydowano także o zmianie kolorystyki etykiet. Zamiast dotychczasowej czerni pojawiła się dominująca biel.

Dark Marina projektowanie logo produktu

Efekt końcowy - odświeżenie etykiet

Dark Marina odświeżenie etykiet

Nowa gama produktów

Dark Marina etykiety zdjęcie zbiorcze

Zdjęcie aranżowane

Dark Marina krok po kroku projektowanie etykiet łódź

Resfreshing etykiet na wódkę

Po zaprojektowaniu i zaakceptowaniu nowych etykiet dla marki Dark Marina wysłaliśmy je do zaprzyjaźnionej firmy Produktownia.pl na sesję fotograficzną. A gdy następnie klient poprosił o zdjęcia aranżowane, to zdecydowaliśmy się na fotomontaż. Skrócony podgląd procesu twórczego można podziwiać w formie animacji. Oczywiście tak lekko, łatwo i przyjemnie wygląda to tylko w takim montażu. W rzeczywistości praca składała się z pieczołowitego przeczesywania banku zdjęć w poszukiwaniu najlepszego układu kamieni, przeszczepianiu za pomocą Photoshopa mchu z jednego kamienia na drugi, mozolnej pracy nad oświetleniem i przezroczystością płynów, by całość wyglądała realistycznie. Statyczny efekt końcowy możecie podziwiać poniżej.

W międzyczasie podjęliśmy także prace nad key visualem, który będzie podstawą do wszelkich dalszych kreacji marketingowych. Po skonsultowaniu z klientem rozmaitych projektów wybór padł na jeden z nich. Następnie został ona przeniesiony na dalsze pola eksploatacji: plakaty, city lighty, ulotki, katalogi itd. Przy okazji opracowaliśmy także kilka wariantów grafik dla mediów społecznościowych.

Dark Marina agencja brandingowa alkohole

Key Visual i jego implementacja

Dark Marina Key Visual poziom
Dark Marina projekt city light
Dark Marina projekt billboardu
Dark-Marina projekt katalogu
Dark Marina branding alkohol
Dark Marina agencja reklamowa opakowania alkohol

Projektowanie etykiet na wódkę to nie wszystko

Powyżej prezentujemy pełną gamę kreacji, które powstały na potrzeby marki Dark Marina. Poniżej zaś możecie zerknąć na wstępne projekty zarówno do etykiet jak i key visuali. Taki mały wgląd w proces kreacji. Enjoy!

Dark Marina etykiety zdjęcie zbiorcze
Dark Marina projekty wstepne etykiet na wodke
Dark Marina wstępne projekty etykiet na wódkę
Dark Marina projektowanie key visuali
Dark Marina key visual przyklad
Dark Marina key visual projekt

Potrzebujesz dobrej etykiety dla swojego alkoholu?

Wyślij zapytanie