opakowania mrożonek Frozana
projekty opakowania mrożonek Frozana

Zadanie

Oto projekty opakowań dla zup mrożonych marki Frozana. Oferuje ona mrożone warzywa, owoce, mieszanki i dania na patelnię. Firma zgłosiła się do nas z prośbą o stworzenie nowej linii opakowań dla swoich zup mrożonych. Dotychczasowe opakowania wymagały dostosowania do nowych czasów. Naszym zadaniem było sprawienie, by stały się one ponownie apetyczne, nowoczesne i atrakcyjne. W skład nowej linii wchodziły między innymi: zupa babuni, zupa wiosenna, barszcz ukraiński, tajska zupa z kurczakiem i krem z dyni.

projekty opakowań zup Frozana

Działanie

Prace zaczęliśmy od przeanalizowania konkurencji na polskim rynku. Zapoznaliśmy się także z projektami opakowań dla mrożonek z zagranicy. Gdy już określiliśmy kierunek, w jakim chcemy podążać, zaczęliśmy również oglądać opakowania z innych branż. Takie działanie pozwoliło nam zobaczyć nie tylko jak wyglądają projekty opakowań dla zup mrożonych. Mogliśmy także zainspirować się ciekawymi pomysłami z innych branż. Nasze pomysły omówiliśmy z klientem. Gdy wspólnie wytyczyliśmy już cel, do którego chcieliśmy dojść, pozostało jedynie tam dotrzeć.

projektowanie opakowań zup mrożonych

Efekt

Stworzone przez nas projekty opakowań dla zup mrożonych Frozana są nowoczesne i apetyczne. Wspólnie z klientem zdecydowaliśmy się nie pokazywać efektu końcowego (tj. zupy), tylko zaprezentować składniki danej zupy. Pozwoliło to na pokazanie i podkreślenie ich świeżości. Zależało nam na tym, by pokazać jak dokładnie wygląda produkt znajdujący się wewnątrz opakowania. Aby go ciekawie i apetycznie przedstawić, umieściliśmy składniki wewnątrz talerza. Taki zabieg pozwolił nam także natychmiast pokazać z jakim produktem klient ma do czynienia. Zanim zdążył przeczytać nazwę produktu, już wiedział co się przed nim znajduje.

Niebanalna typografia, dużo bieli, płaskie kolory – to wszystko wzmocniło bardzo dobre wrażenie, które sprawiają nowe opakowania zup mrożonych klasy premium dla marki Frozana. Każdy kolejny produkt posiada inną kolorystykę i zdjęcie produktu, ale wszystkie opakowania mają także cechy wspólne, które natychmiastowo łączą je w spójną linię produktów. Dzięki temu wspierają się one nawzajem i budują mocną markę.

projekty opakowań dla zup mrożonych
projekty opakowań mrożonek Frozana
projektowanie opakowań zup mrożonych