Opakowania mleka łowickiego

Projektowanie opakowań Mleka Łowickiego, które jest flagowym produktem Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu, z tradycjami sięgającymi 1906 roku, zakończyło się pełnym sukcesem. OSM Łowicz od wielu lat plasuje się w czołówce polskich mleczarń, a Mleko łowickie jest jednym z lepiej rozpoznawanych mlek na półkach polskich sklepów. Jego charakter od zawsze nawiązywał do regionu, z którego się wywodzi. Kultura łowicka stała się więc rozpoznawalnym elementem opakowania.

Gdy więc OSM Łowicz postanowił zmienić sposób pakowania i postawił na nowe opakowania Pure-Pak stanęliśmy przed nie lada wyzwaniem. Przede wszystkim bardzo dbaliśmy o to, by zachować wszystkie dotychczas kluczowe elementy opakowania. Największym wyzwaniem było zachowanie ogólnego wrażenia i charakteru projektu, przy bardzo dużej zmianie proporcji frontu opakowania. Chodziło o to, by nazwa produktu, tak jak poprzednio, pozostała maksymalnie wyeksponowana, a zarazem by ilustracja łowiczanki nie uległa znaczącemu pomniejszeniu. Zdecydowaliśmy się na staranne jej skadrowanie, tak by uchwycić to co najważniejsze, a zarazem móc pominąć jej część.

Ukośny panel na rogu nowego opakowania mleka łowickiego został wykorzystany po to, by podkreślić zmianę opakowania, w przyszłości zaś stanie się nośnikiem innych komunikatów marketingowych. Przygotowaliśmy opakowania dla dwóch wersji mleka: 3,2 oraz 2%.


Projekt Opakowania mleka łowickiego 3,2%
Projekt Opakowania mleka łowickiego
Projekt Opakowania mleka łowickiego 2%
Projekt opakowania mleka łowickiego

Spodobały Ci się nasze prace?

KLIKNIJ TUTAJ i zamów bezpłatną wycenę!