Projektowanie opakowań Sante

Klient: Sante

Gdy jakiś czas temu zgłosiła się do nas firma Sante z tematem odświeżenia ich nowej linii Smart Teens, wiedzieliśmy, że czeka nas ciekawa praca. Projekt obejmował znaczące odświeżenie opakowań, przy jednoczesnym zachowaniu ich dotychczasowego charakteru. Najważniejszą zmianą miało być wymienienie zdjęć dzieci na ciekawe ilustracje sympatycznych zwierzaków. Oczywiście w ślad za tym musiała pójść zmiana tła oraz napisów – zwłaszcza call out’ów. Niezmienione za to pozostało dotychczasowe logo Smart Teens.

Kreując nowe maskotki postawiliśmy na ich zróżnicowanie. Życzeniem klienta było to, by były one adresowane do starszego odbiorcy – w wieku 12+. Jako maskotki wybraliśmy pandę, nosorożec, tygryska, zebrę, kanarka i króliczka. Każda z postaci, zgodnie z prośbą klienta ma różne atrybuty odnoszące się do aktywności fizycznej bądź intelektualnej. Dzięki temu można było zwrócić uwagę na największy atut produktu – naturalne składniki, które mają być zdrowe i wartościowe zarówno dla ciała jak i umysłu.


Projekty opakowań płatków śniadaniowych
Projekt opakowań płatków śniadaniowych
Sante - Projekt opakowań płatków śniadaniowych
Sante - Projektowanie opakowań płatków śniadaniowych
Opakowania agencja Łódź
Opakowania agencja Łódź

Maskotki są oczywiście sercem każdego opakowania. Najpierw opracowaliśmy do nich serie szkiców testując różne pozy, wyrazy twarzy i atrybuty. Potem przenieśliśmy je na ekran komputera i przeszliśmy do dopieszczania konturów i dobierania jak najlepszych zestawień kolorystycznych. Jednak same ilustracje to nie wszystko. Aby je odpowiednio wyeksponować musieliśmy zarówno zmienić kolory tła jak i obecne na nim elementy graficzne. To samo spotkało call out’y. Dzięki tym zmianom firmowane przez Sante płatki śniadaniowe zyskały nowy wygląd. Zapakowane w takie opakowania płatki śniadaniowe przyciągają dzięki temu uwagę właściwej grupy docelowej.


Spodobały Ci się nasze prace?

KLIKNIJ TUTAJ i zamów bezpłatną wycenę!