studio graficzne lodz branding produktow

Branding produktu – Sora

Zdrowe odżywianie to podstawowe paliwo dla naszego organizmu. Zdrowe przekąski i napoje to idealna alternatywa dla czipsów i napojów gazowanych. Dlatego dla marki Sora opracowaliśmy kompleksowy branding – od projektu nazwy, przez projektowanie logo produktu, aż po zaprojektowanie etykiet na soki. Dzięki tak kompleksowemu podejściu mieliśmy możliwość pełnego panowania nad wizerunkiem produktu, co zaowocowało spójnymi kreacjami. Naszym celem było stworzenie wizerunku marki stawiającej na naturalne składniki, dynamicznej i nowoczesnej.

projektowanie logo produktu Sora Łódź
brand design napoje nowoczesne kółko i krzyżyk
projektowanie etykiet napoje kombucha studio graficzne lodz
Sora agencja brandingowa lodz

Etykiety Sora – najważniejsze elementy

Osią wizualną projektów etykiet na kombucze i napoje na bazie yerba mate jest duża nazwa produktu, wyraźne logo oraz opis smaku. Charakterystyczny kształt etykiety sprawia, że jest ona widoczna z daleka. Zastosowaliśmy tu naturalne kolory tła, pozycjonując dzięki temu natychmiastowo etykiety na właściwej półce. W połączeniu z odpowiednio dobranymi barwami uzupełniającymi dało to bardzo ciekawy efekt. Zrezygnowaliśmy z umieszczania na etykietach owoców, by nie zaburzyć czystości przekazu.

W logo SORA dodaliśmy subtelnie kropkę w literze O, dzięki czemu upodobniliśmy ją tym minimalistycznym zabiegiem do owocu.

branding studio lodz Sora napoje
projekty etykiet na napoje yerba mate Sora

Etykiety to nie wszystko!

studio branding lodz Sora-produkty

Co zrobić jeśli nie ma budżetu lub czasu na sesje zdjęciowe?

Bez obaw, przychodzimy z pomocą! Zaprojektowaliśmy serię grafik na media społecznościowe i plakaty. Grafik opierających się na fotomontażach, ponieważ czasem terminy uniemożliwiają czekanie na dostawę etykiet z drukarni. Wtedy trzeba działać równolegle – a zapewniamy, że możesz na nas liczyć w tym aspekcie.

projektowanie etykiet kombucha sora
Sora branding produktu napoje
projektowanie etykiet kolko i krzyzyk Sora soki
Sora lodz agencja branding produktu

Kolorowe etykiety na soki Sora

Oprócz spójnej linii etykiet dla kombuczy i yerby powstała także nieco poboczna linia etykiet dla soków. Opiera się ona na tych samych kształtach i typografii, ale odróżnia mocniejszymi kolorami i minimalistycznymi ilustracjami owoców. W ten sposób powstały projekty bardziej energetyczne, lepiej dopasowane do tego produktu. Bo nie chodzi zawsze o bezmyślną spójność całej gamy produktów, lecz o skuteczność działań promocyjnych poszczególnych linii a nawet poszczególnych produktów. Spójność jest ważna, ale najważniejszy jest czytelny przekaz i estetyczny efekt końcowy.

Branding marki soków SORA okazał się strzałem w dziesiątkę. W ten sposób powstały kreacje ciekawe, nietuzinkowe, widoczne na półce i, co najważniejsze, potrafiące zaciekawić klientów!

branding lodz kolko i krzyzyk

Potrzebujesz key visual dla swojego produktu?

Wyślij zapytanie