Wino Buen Aire branding produktu

Projektowanie etykiet wina argentyńskie

Argentyna to piąty na świecie eksporter win. Odpowiedni klimat, duże przestrzenie i odpowiednia dawka słońca, sprawiają, że jest to idealne miejsce do uprawy winorośli. Pierwsze sadzonki zostały tam przywiezione z Europy jeszcze w XVI wieku. O dziwo winorośl uprawia się tam na znacznie większych wysokościach (nawet powyżej 1500 m n.p.m.) niż w Europie (gdzie górna granica to 500 m n.p.m.).

Opracowaliśmy projekty etykiet dla win argentyńskich w różnej stylistyce. Od klasycznych, przez typograficzne, nowoczesne, ilustracyjne aż po fotograficzne. Coraz częściej bowiem na etykietach winiarskich goszczą fotografie.

branding wina naming
projektowanie etykiet wina
projektowanie etykiet na wino Albiceleste
najlepsze etykiety na wina Bonete argentyna
kółko i krzyżyk łódź

Branding etykiety na wino

Większość kreacji rozpoczynamy od stworzenia nazwy dla nowego wina. Naming produktu poprzedza poznanie ciekawostek i smaczków na temat danego kraju, regionu czy winnicy. Poznanie lokalnych wierzeń, kultury, zabytków. W ten sposób szukamy inspiracji, które później stają się punktem wyjścia do projektu szaty graficznej etykiety.

Gdy mamy już nazwę – określamy stylistykę etykiety wina. W zależności od potrzeb klienta oraz grupy docelowej, może to być etykieta klasyczna, nowoczesna lub coś pośrodku. Ilustracyjna, typograficzna, pełna uszlachetnień, lub minimalistyczna. Możliwości jest bardzo wiele, dlatego tak istotne jest wytyczenie właściwego kierunku dla projektu etykiety na wino.

wine label design argentina
Mar De Plata projekt etykiety na wino
Inti projektowanie etykiet wino

Projektowanie etykiet wina

nowoczesna etykieta na wino El Tucan

Etykieta stanowi o tożsamości marki

Wiadomo, że w przypadku wina najważniejszy jest jego smak. Jednak w sklepach są setki win i musisz jakoś zachęcić klientów do sięgnięcia właśnie po Twoją pozycję. Tu z pomocą przychodzi idealny projekt etykiety. Projekt szyty na miarę, a nie gotowiec z szablonu, powielany na etykietach konkurencji. To właśnie odpowiednia etykieta skusi klientów do wybrania Twojego produktu. A jego smak zadecyduje o tym, czy do tego produktu wrócą.

Dlatego tak kluczowe dla sukcesu marek są właściwe opakowania i etykiety. To one tworzą w wyobraźni odbiorców wizerunek wina: jego smak, zapach, klimat. Bo przecież nie mogą oni otworzyć wina w sklepie i go skosztować. To etykieta maluje wizerunek i smak produktu w wyobraźni klientów.

branding wino veladero
branding wino Salty plains argentyna
brand design wino Salty plains argentyna
branding produktu wino Salty plains
branding agencja wino Vinedo del Plata
agencja brandingowa wino Bahia Flamingo Shiraz Argentyna
agencja brandingowa wino Bahia-Flamingo-Chardonnay-Argentyna
agencja brandingowa wino Bahia Flamingo Malbec Argentyna

Potrzebujesz projektu etykiety dla swojego wina?

Napisz do nas!