Projektowanie etykiet na wino Sabat – Winnica Celtica
Sobótka to miasto położone nad Czarną Wodą, założone w 1221 roku. Leży u stóp Masywu Ślęży. Na szczycie Ślęży stoi zaś posąg Niedźwiedzia, pochodzący z około 400 r. p. n. e. Szczyt ten od tysięcy lat znany jest jako jedno z najważniejszych miejsc kultu na terenach obecnej Polski. W V w. p. n. e. u stóp Ślęży osiedlili się Celtowie. Plemiona, które na te ziemie przyniosły ze sobą m.in. umiejętność produkcji wina i wyrobu drewnianych beczek. Właśnie w sobótce mieści się siedziba Winnicy Celtica, dla której opracowaliśmy serię etykiet dla win Sabat.
Źródło zdjęcia: Wikipedia
Polskie wino – czyli miejsce pochodzenia
W przypadku polskich winnic jedno można powiedzieć z całą pewnością. Są to miejsca prowadzone przez pasjonatów, którzy wielką miłością darzą swoją ziemię i jej plony. To są ludzie, którzy całe swoje serce i czas wkładają w uprawę winogron i produkcję jak najlepszych win. Dlatego miejsce pochodzenia, lokalne zabytki, tradycje i historia są dla nich tak ważne. To są elementy, które chcą przekazać na swoich etykietach, bo właśnie to ich wyróżnia od innych winnic. Dlatego w naszych projektach etykiet na wino dla Winnicy Celtica ujęliśmy zarówno nazwę Sabat (nawiązującą do nazwy miasta Sobótka) jak i wizerunek Niedźwiedzia stojącego na szczycie Ślęży.
Uszlachetnienia druku – kluczowe dla efektu końcowego
W efekcie opracowaliśmy 4 etykiety, z których 3 zostały wdrożone w 2022 roku. Jedna z etykiet została wydrukowana na prawdziwym drewnie. Fornir z drzewa czereśniowego został sprowadzony ze Skandynawii. Jest on tak cienki, że można na nim drukować! Jest to najprawdopodobniej pierwsza w Polsce etykieta na wino wydrukowana na takim podłożu!
Projektowanie etykiet na polskie wino to czysta przyjemność. Oznacza to bowiem pracę z prawdziwymi pasjonatami, dla których wina są całym życiem. Pozwala na zgłębienie symboliki, poznanie miejsca pochodzenia i detali związanych z produkcją danego wina.