Sabat etykieta na polskie wino

Projektowanie etykiet na wino Sabat – Winnica Celtica

Sobótka to miasto położone nad Czarną Wodą, założone w 1221 roku. Leży u stóp Masywu Ślęży. Na szczycie Ślęży stoi zaś posąg Niedźwiedzia, pochodzący z około 400 r. p. n. e. Szczyt ten od tysięcy lat znany jest jako jedno z najważniejszych miejsc kultu na terenach obecnej Polski. W V w. p. n. e. u stóp Ślęży osiedlili się Celtowie. Plemiona, które na te ziemie przyniosły ze sobą m.in. umiejętność produkcji wina i wyrobu drewnianych beczek. Właśnie w sobótce mieści się siedziba Winnicy Celtica, dla której opracowaliśmy serię etykiet dla win Sabat.

winnica celtica polskie etykiety na wino
projektowanie etykiet wina winnica celtica
Wino sabat polskie etykiety na wino
Winnica Sabat projekt etykiety na wino

Źródło zdjęcia: Wikipedia

Polskie wino – czyli miejsce pochodzenia

W przypadku polskich winnic jedno można powiedzieć z całą pewnością. Są to miejsca prowadzone przez pasjonatów, którzy wielką miłością darzą swoją ziemię i jej plony. To są ludzie, którzy całe swoje serce i czas wkładają w uprawę winogron i produkcję jak najlepszych win. Dlatego miejsce pochodzenia, lokalne zabytki, tradycje i historia są dla nich tak ważne. To są elementy, które chcą przekazać na swoich etykietach, bo właśnie to ich wyróżnia od innych winnic. Dlatego w naszych projektach etykiet na wino dla Winnicy Celtica ujęliśmy zarówno nazwę Sabat (nawiązującą do nazwy miasta Sobótka) jak i wizerunek Niedźwiedzia stojącego na szczycie Ślęży.

winnica celtica polskie wino
winnica celtica nietypowe etykiety na wino

Uszlachetnienia druku – kluczowe dla efektu końcowego

W efekcie opracowaliśmy 4 etykiety, z których 3 zostały wdrożone w 2022 roku. Jedna z etykiet została wydrukowana na prawdziwym drewnie. Fornir z drzewa czereśniowego został sprowadzony ze Skandynawii. Jest on tak cienki, że można na nim drukować! Jest to najprawdopodobniej pierwsza w Polsce etykieta na wino wydrukowana na takim podłożu!

Projektowanie etykiet na polskie wino to czysta przyjemność. Oznacza to bowiem pracę z prawdziwymi pasjonatami, dla których wina są całym życiem. Pozwala na zgłębienie symboliki, poznanie miejsca pochodzenia i detali związanych z produkcją danego wina.

sabat ciekawe etykiety na wino
etykieta dla polskiej winnicy celtica
Wino Sabat projekt etykiety
Winnica Celtica etykieta
Etykieta wina sabat
projektowanie etykiet dla win

Potrzebujesz projektu etykiety dla swojego wina?

Napisz do nas!