
Pytania i odpowiedzi
Dokładnie opisaliśmy to na naszym blogu. Znajdziesz tam też wiele ciekawych case study, które dadzą ci wgląd w to jak wygląda projektowanie od kuchni.
W większości przypadków potrzebujemy około 7-10 dni roboczych na przygotowanie wstępnych projektów. Tempo dalszych prac zależy w dużej mierze od tego, jak szybko będziemy otrzymywać informacje zwrotne. Zazwyczaj gotowe opakowanie/etykietę do druku wysyłamy w ciągu miesiąca od rozpoczęcia prac. Jednak bardziej złożone przedsięwzięcia (np. redesign już istniejących i funkcjonujących na rynku opakowań, lub launching nowej linii produktów) mogą trwać nawet i pół roku.
To trochę tak, jakby spytać ile kosztuje samochód. Czasem potrzebne jest “miejskie wozidełko”, czasem sportowa rakieta, a czasem luksusowa limuzyna. Opisz nam dokładnie swoje wymagania, produkt i oczekiwania a wyślemy Ci dokładną wycenę.
– 3 do 5 projektów wstępnych
– koszt zakupu bądź wykonania wszelkich zdjęć, ilustracji, czcionek (w wybranych przypadkach może być konieczna dodatkowa opłata – ale jest to sporadyczne i zawsze Cię o tym uprzedzimy)
– pliki gotowe do druku
– po przesłaniu do nas gotowego opakowania wykonujemy jego zdjęcie reklamowe – do stosowania na stronie internetowej, materiałach reklamowych, czy reklamach prasowych
Oprócz przesłania nam wypełnionego briefa (wyślemy Ci gdy się z nami skontaktujesz) powinieneś dysponować:
– siatką wykrojnika
– kodem kreskowym
– informacją o sposobie druku (CMYK, Pantone, inne)
– informacją o podłożu, na którym będzie drukowany projekt (papier, folia, plastik, inne)
– informacje do stopki adresowej: dane producenta, oznaczenia tworzywa, z którego wykonano opakowanie, inne prawnie wymagane informacje
Oprócz przesłania nam wypełnionego briefa (wyślemy Ci gdy się z nami skontaktujesz) powinieneś przygotować:
– komplet tekstów (jeśli chcesz, możesz za dodatkową opłatą zlecić to nam)
– komplet zdjęć twoich produktów (jeśli chcesz, możesz za dodatkową opłatą zlecić to nam)
– kilka projektów do wyboru
– plik do druku
– plik do publikacji elektronicznych
Upraszczając: jest to wektorowy obrys kształtu jaki mam mieć pudełko. Informuje on gdzie ma się znajdować cięcie, gdzie należy zgiąć tekturę, a gdzie wyciąć otwór. Taki plik zostaje potem przeniesiony na fizyczny wykrojnik, pozwalający na zamienienie arkusza tektury na gotowe opakowanie.