Brand design baner

Projektowanie logo produktu

Twój znak rozpoznawczy

Jak opowiedzieć o produkcie, bez pokazywania go? Za pomocą odpowiedniego logo produktu! To właśnie ono wyróżni cię spośród konkurencji i pozwoli budować markę produktu nawet gdy nie pokazujesz opakowania. Dobrze zaprojektowane logo produktu pozycjonuje go na odpowiedniej półce a zarazem czymś go wyróżnia. Nie zawsze musi być niesamowicie nowatorskie i przełomowe (w wielu przypadkach jest wręcz wskazane, by takie nie było) – ale zawsze musi posiadać “to coś”. Czyli zapadać w pamięć klientów i wspomagać budowanie marki.

Startujesz, czy już lecisz?

Bez względu na to, czy twój produkt dopiero zaczyna swoje życie na rynku, czy też istnieje na nim długo i z sukcesem – możemy ci pomóc w odpowiednim opracowaniu logo. Dla początkujących inicjatyw odpowiednie logo produktu jest kluczowe. Bez właściwego i charakterystycznego znaku nowy produkt może zniknąć na półkach i przepaść w otchłani konkurencji. Dlatego trzeba zadbać o jak najlepszy start dla niego! Logo pomoże ci od razu zwracać się do odpowiednich odbiorców, przyciągać ich wzrok. A odpowiedni projekt opakowania skłoni ich do sięgnięcia po twój produkt i zostania z nim.

Jeśli zaś twój produkt istnieje na rynku od wielu lat może nadszedł czas na jego odświeżenie? Czy obecne logo na pewno jest aktualne? I nie chodzi tu tylko o kwestię graficzną. Czy odpowiednio oddaje pozycję twojego produktu na rynku i jego aspiracje? Czy wystarczająco odcina się od konkurencji? Wiele produktów wymaga odświeżenia logo co kilka lat. W ten sposób nieustannie pozostają one aktualne i współczesne.

Co od nas otrzymasz?

Kilka różnych projektów do wyboru

Tak jak w przypadku innych projektów – zawsze prezentujemy kilka dopracowanych koncepcji do wyboru. Nie za dużo, nie za mało. Tak, byś mógł komfortowo wybrać, a zarazem tyle byś nie spędził kilku tygodni na selekcji.

Szanujemy Twój czas, dlatego też zawsze wskazujemy projekt, lub projekty naszym zdaniem najlepsze. Możesz zdać się na naszą rekomendację, albo samemu wybrać.

Komplet plików

Zaprojektowane przez nas logo produktu będziesz mógł bez problemu nanieść na rozmaite rzeczy: gadżety reklamowe, pieczątki, czy nawet na sam produkt. Tworzymy profesjonalne projekty, nie ma więc mowy o niemiłym zaskoczeniu, czy projektowaniu logo, które dobrze wygląda tylko na jednej wizualizacji. Każde logo przesyłamy w kilku formatach, gotowe do stosowania zarówno w druku jak i w sieci.

Księga Znaku

Logo twojego produktu będzie używane często przez zewnętrzne podmioty? Zadbaj o jego właściwą prezentację i zamów Księgę Znaku. To dokument opisujący dopuszczalne i niedopuszczalne modyfikacje logo, warianty kolorystyczne, odpowiednią typografię. Dzięki temu masz pewność że twoje logo jest zawsze stosowane konsekwentnie i pomaga ci budować spójną markę!

Tworzenie logo to nasza specjalność!

Ładne i funkcjonalne logo produktu jest jednym z ważnych czynników decydujących o jego sukcesie. Każdy z nas kojarzy znaki Coca-Coli, Snickersa, czy Vizira. Dlatego tak ważne jest zaprojektowanie logo, które sprawdzi się zarówno na opakowaniach jak i reklamach. Jesteśmy świadomi, że projektując opakowania trzeba wziąć pod uwagę dużo różnych czynników, które będą w stanie przyciągnąć uwagę klientów i skłonić ich do wybrania konkretnego opakowania. Projektowanie logo produktu w tym wypadku jest niezwykle istotne – ponieważ logo to nie pierwszy lepszy znaczek, a wizytówka opakowania. Tworzenie logo to dla nas bardzo ważny element sukcesu produktu.

Projektowanie logo, czyli odpowiednie dać rzeczy słowo

Mówi się, że dobre logo to podstawa sukcesu. Coś w tym jest, ponieważ dobre logo działa jak dobra reklama – przyciąga uwagę klientów i skłania ich do sięgnięcia po konkretne opakowanie. Tworzenie logo nie jest proste, ponieważ logo ma wpływ na podświadomość konsumentów. Logo powinno więc być przede wszystkim rozpoznawalne. Projektowanie logo jest jedną z trudniejszych dziedzin projektowania graficznego. Ale zawsze opłaca się zainwestować w dobry projekt, ponieważ zwróci się on dzięki wyróżnienie Państwa marki. Jako specjaliści z wieloletnim doświadczeniem wypracowaliśmy autorski styl pracy i w tej chwili tworzenie logo nie ma przed nami tajemnic.

Tworzenie idealnego logo

W dzisiejszych czasach bez logo nie może funkcjonować żadna szanująca się firma ani żaden większy produkt. Tworzenie logo to tworzenie głównego elementu identyfikacji wizualnej – to na tych fundamentach będzie się opierała cała późniejsza komunikacja z klientem. To najważniejszy element, który powinien być rozpoznawalny zawsze i wszędzie, najlepiej również niezależnie od kontekstu. Projektowanie logo jest tym, od czego najlepiej jest rozpocząć prace nad nowym projektem opakowania.

Jakie powinno być logo?

Tworzenie logo zaczyna się od wizji, która ma połączyć opakowanie z odpowiednim znakiem identyfikującym. Logo może przybrać formę słowną, słowno-graficzną lub tylko graficzną. Ostateczne decyzje podejmujemy w konsultacji z klientem, biorąc pod uwagę wiele czynników. Dla nas projektowanie logo zawsze musi zakończyć się stworzeniem znaku, z którego będą Państwo dumni i który świetnie sprawdzi się później na rynku.