Czyścik - projekty opakowań środka czystości

Czyścik to kolejna stworzona przez nas marka środków czystości. Naszym celem było zaprojektowanie marki swojskiej, skierowanej przede wszystkim do odbiorców z terenów wiejskich i małych miast. Takiej, która będzie sprawiać wrażenie znajomej. Opakowania chemii gospodarczej są tematem dobrze poznanym przez nas, więc tym razem research trwał nieco krócej i ograniczył się głównie do nowości.

Rozpoczęliśmy prace od wymyślenia nazwy. Spisaliśmy wiele propozycji, wybraliśmy kilkanaście do dalszego opracowania, odsłuchania ich brzmienia, sprawdzenia jak wyglądają zapisane konkretnymi fontami. Wybraliśmy nazwę “czyścik” właśnie dlatego, że jest polska, swojska, własna. Kojarzy się od razu z produktami, które ma obejmować. Potem zasiedliśmy do zaprojektowania opakowań i etykiet. Staraliśmy się utrzymać projekty w stylistyce pasującej do nazwy i jej charakteru, by wzmocnić jej działanie.

Efektem naszych prac jest marka odpowiadająca briefowi, oryginalnym założeniom i spełniająca oczekiwania klientów.

Zakres prac: projekty opakowań i etykiet, projekt logo produktu, opracowanie graficzne opakowań.

Czyścik - projekty etykiety płynu do szyb
Czyścik - projekty opakowania proszku do prania
Czyścik - projekty etykiety płynu do naczyń
Czyścik - projekty etykiety płynu do paneli
Czyścik - projekty logo produktu
Solen - baner prezentujący produkty

Solen to stworzona przez nas od podstaw marka środków czystości. Naszym celem było zaprojektowanie marki świeżej, kojarzącej się z czystością, nowoczesnej. Takiej, którą uda się skutecznie wprowadzić na rynek i podjąć walkę z istniejącą konkurencją.

Rozpoczęliśmy prace od wymyślenia nazwy. Po Spisaniu kilkuset propozycji wybraliśmy kilkanaście do dalszego opracowania, odsłuchania ich brzmienia, sprawdzenia jak wyglądają zapisane konkretnymi fontami. Słowo „solen” oznacza po szwedzku „słońce” co zgrabnie nawiązuje do wrażenia czystości, bo cóż jest czystszego od światła właśnie? Następnie przeszliśmy do zaprojektowania opakowań i etykiet. Ustaliliśmy, że te opakowania chemii gospodarczej powinna charakteryzować przejrzystość i klarowność. Staraliśmy się utrzymać projekty w stosunkowo prostej stylistyce, by nie zatracić wrażenia nowoczesności.

W rezultacie osiągnęliśmy cel tworząc projekty opakowań dla środków czystości dobrze konkurujące z produktami obecnymi już na rynku.

Zakres prac: projekty opakowań i etykiet, projekt logo produktu, opracowanie graficzne opakowań.

Solen projektowanie opakowania proszku do prania
Solen projektowanie etykiety płynu do szyb
Solen projektowanie etykiety płynu do naczyń
Solen projektowanie etykiet płynów do podłóg
Projekt linii produktów - Solen