sangra de allegra portfolio

Sangra de Allegra – kompletny branding produktu

Sangra de Allegra to jedna z marek, w której powstawaniu uczestniczyliśmy od samego początku. Pierwszym wyzwaniem było stworzenie nazwy, która jasno będzie wskazywać na rodzaj produktu (Sangria) ale jednocześnie będzie rozpoznawalna i wyjątkowa. Następnie przyszedł czas na opracowanie logo produktu, które musiało funkcjonować nie tylko na etykietach, ale również na innych materiałach reklamowych. 

Sangra de allegra logo produktu
Sangra de Allegra projektowanie etykiet alkohol

Projektowanie etykiet na alkohole

Pierwsze projekty tworzone były z myślą o etykiecie na butelkę 1,5 L i klasycznym druku offsetowym. Bez problemu przenieśliśmy też projekt na pięciolitrowy pouch bag. Jednak gdy okazało się, że trzeba przygotować też druk na puszkę 330 ml – pojawił się duży problem.

Nadruk zdjęć na puszkach to sprawa bardzo skomplikowana technologicznie. Ze względu na technikę druku na metalu, nie jest możliwe przygotowanie pliku w taki sposób jak do druku na papierze. Było więc dla nas dużym wyzwaniem: jak przygotować do druku tak skomplikowany plik? Nie można go tak po prostu dać drukarni i oczekiwać, że ktoś to zrobi za nas. A tradycyjne metody nie sprawdzają się przy takich projektach.

Musieliśmy więc opracować autorską metodę przeniesienia zdjęć na puszki, by całość wyglądała atrakcyjnie. Po kilku dniach prób i testów udało się!

Sangra de Allegra projektowanie opakowan puszek
Sangra de Allegra opakowanie pouch projekt
Sangra De Allegra agencja branding produkt
sangra de allegra kolko i krzyzyk
sangra de allegra projekty etykiet
Sangra de Allegra branding produktu agencja

Nie tylko opakowania i etykiety

Nasza praca nie zakończyła się tylko na projektach opakowań i etykiet. Stworzyliśmy również szereg materiałów reklamowych: kubki, (w kilku pojemnościach) windery, leżaki i inne. Takie całościowe podejście do promocji produkty znacząco poprawia jego widoczność w sklepie i zwiększa rozpoznawalność wśród klientów nawet po zakończeniu okresu promocji. Jest to świetne rozwiązanie dla produktów, które dopiero wchodzą na rynek

W ten sposób stworzyliśmy silny brand, obecny w wielu sklepach całej Polski. Który towarzyszy na wakacyjnych imprezach, pomaga się ochłodzić w upalne dni, a gdy nadejdzie zima – będzie idealnym wspomnieniem lata.

Sangra de Allegra branding produktu studio graficzne lodz
Sangra de Allegra zdjecia wizerunkowe

Potrzebujesz projektu opakowania dla swojego brandu?

Napisz do nas!