O nas

Jesteśmy studiem graficznym z serca Łodzi

Szukasz doświadczonego partnera, który wprowadzi Twój produkt na kolejny poziom? Pomoże utrzymać się na coraz trudniejszym rynku, a nawet wyprzedzić konkurencję? Zbuduje atrakcyjny i ciekawy wizerunek Twojej marki?

Specjalizujemy się w projektowaniu szaty graficznej opakowań. Ale to nie wszystko! Tak naprawdę nasze kompetencje obejmują kompleksowy branding produktu! Zaopiekujemy się Twoim produktem całościowo. Od stworzenia nazwy, przez projekt logo, opakowań, etykiet, ulotek, instrukcji, katalogów po wszelkie inne materiały promocyjne, kończąc na reklamach. Jeśli można to wydrukować, to my to zaprojektujemy.

O nas studio graficzne lodz

Dlaczego Kółko i Krzyżyk?

Widzieliśmy już niejeden brand, który po latach obecności na rynku znalazł się w kropce. Nadal przynosił jakieś pieniądze, ale coraz bardziej odstawał od konkurencji. Właściciele zastanawiali się, czy nie lepiej byłoby wycofać ten produkt z rynku niż dalej się z nim męczyć. I wtedy trafiali do nas! A my pomagaliśmy im przejść przez ten kryzys silniejszymi.

Od tego właśnie masz specjalistów. Gdy nie do końca wiesz co począć ze swoim produktem, jak trafić z nim do nowych klientów, jak odzyskać tych, którzy w niego zwątpili i dali się skusić konkurencji. Nie musisz znać wszystkich odpowiedzi. Musisz tylko znaleźć odpowiednich ludzi, którzy rozwiążą Twoje problemy.

Nie spoczywamy na laurach

Otrzymaliśmy nagrodę Art of packaging dla najlepszego opakowania freestyle. Dostal;iśmy też nagrodę Rzecznika Praw Dziecka za najlepszy projekt gry planszowej promującej prawa dziecka.

Co miesiąc tysiące czytelników czyta nasze artykuły w prasie specjalistycznej. Na konferencjach, targach i sympozjach opowiadamy o tym, jak tworzyć skuteczny branding produktu. Na naszym blogu opisujemy istotne zagadnienia związane z marketingiem i brandingiem.

Dlaczego to ma być Ważne dla Ciebie? Bo oznacza, że wiemy o czym mówimy, skoro cyklicznie jesteśmy proszeni o dzielenie się wiedzą.

O nas Art of packaging nagroda najlepsze opakowanie

Jakie są nasze kompetencje?

Działamy od 2010 roku. Pomogliśmy setkom klientów tworząc dla nich tysiące projektów.

Jesteśmy zespołem kreatywnych i utalentowanych ludzi, którzy specjalizują się w projektowaniu opakowań i brandingu. Nasze studio graficzne działa od 2010 roku i w tym czasie obsłużyło setki klientów tworząc dla nich tysiące projektów. Posiadamy bogate i zróżnicowane doświadczenie, część z nas jest absolwentami Akademii Sztuk Pięknych, ale nie zamykamy się tylko na środowisko artystyczne. Liczą się dla nas umiejętności i wyobraźnia!

Tutaj możesz poczytać co dokładnie oferujemy.

Jak możemy Ci pomóc?

Zadbamy o Twój brand, otoczymy go czułą opieką i damy mu taki wizerunek, że żaden Twój potencjalny klient nie przejdzie obok niego obojętnie!

Znalezienie odpowiedniego rozwiązania Twojego problemu jest niczym zagadka detektywistyczna. Na początku wraz z Tobą ustalamy co jest problemem. A potem szukamy najlepszego rozwiązania, testując i odrzucając rozmaite hipotezy. Nie jest przecież tak, że pierwsze rozwiązanie jest na pewno najlepsze.

Czasem może się okazać, że problem tkwi w zupełnie innym miejscu niż się początkowo wydawało. Może wcale nie chodzi o to, że Twój produkt jest mało widoczny na półce. Może po prostu nie trafia do właściwej grupy docelowej? Gdy wskażemy podejrzanego, zabieramy się za gromadzenie materiału dowodowego – czyli szukamy najlepszego rozwiązania, które pchnie Twoją markę na nowe tory.

Nasz zespół

Antoni Łuchniak
Właściciel

Pracując w jednej z agencji reklamowych zdarzało mu się projektować opakowania produktów. Były to jednak sporadyczne zlecenia, a on czuł, że to jest coś, co go naprawdę fascynuje. Dlatego postanowił otworzyć własną firmę, by móc projektować ciekawe, przyciągające wzrok opakowania i etykiety. Pracuje w branży projektowania graficznego od 2007 roku. Ukończył łódzką Akademię Sztuk Pięknych, uczęszczał do szwedzkiej Konstskola w Örebro oraz do włoskiej Accademia di Belle Arti w L’Aquila.

Prywatnie miłośnik książek, gier video (tylko na konsole), puzzli, gór i natury.

Katarzyna Wolfigiel
Projektantka graficzna

Człowiek o pamięci słonia – pamięta wszystko, nawet pra- pra- prapoczątki firmy – zalewała kawę z pierwszego czajnika i z drżeniem serca zapisywała pierwsze pliki drukarskie. Drżenie rąk dawno minęło, pozostało jedynie drżenie powiek – bo miłość do kawy pozostała silna. Miłośniczka nowoczesnego designu, ilustracji nawiązujących do stylu vintage i prostych, geometrycznych form graficznych. Jako jedyna podchodzi z podniesioną przyłbicą do wielostronicowych plików InDesigna. Doskonale czuje liternictwo i nie boi się stosować awangardowych czcionek. Wszyscy wiedzą, że z niecierpliwością czeka na moment, w którym w końcu będzie mogła użyć w projekcie gotyckich czcionek, a do tego czasu z niemiecką precyzją poskramia przecinki i błędy gramatyczne u mniej uzdolnionych językowo koleżanek. W wolnym czasie z entuzjazmem buszuje po okolicznych pchlich targach.

Marta Grabowska
Projektantka graficzna

W Kółko i krzyżyk od zamierzchłych czasów, czyli 2013 roku. Utalentowana projektantka i rysowniczka – nie ma rzeczy, której nie narysuje. Nawet jeśli to kuropatwa na deskorolce grająca w golfa z T-rexem. W kosmosie.

Z wykształcenia pani internacjolog, która postawiła jednak nie zajmować się geopolityką, a postawiła na kreację i tworzenie. Wprost ze świata białych kołnierzyków, do artystycznego świata szalonej jazdy bez trzymanki.

Obdarzona niezwykłą i nieokiełznaną wyobraźnią – tworzy doskonałe fotomontaże, jeśli trzeba „odwróci kanapę w Photoshopie”.

Mówiąc językiem marketingu: „podróże to jej pasja” – pojedzie wszędzie, choć najchętniej wybiera Azję.

Zdecydowanie zawyża statystyki czytelnictwa w Polsce, dzięki czemu zawsze ma w zanadrzu trudne słowo na każdą okazję. Dogada się nawet po japońsku.

Daria Siuta
Projektant graficzny

Opis wkrótce

Katarzyna Skrzypczak
Projektant graficzny

Jej graficzna historia rozpoczęła się od zainteresowania sztuką i miłości do tworzenia pięknych rzeczy. Podczas studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi zdecydowała się postawić na projektowanie graficzne i uzyskała specjalizację z projektowania identyfikacji wizualnej. Kreowanie wyjątkowej tożsamości marki traktuje jak przygodę pełną wyzwań. Do każdego projektu podchodzi ze starannością i poszukuje kreatywnych rozwiązań, które wzbogacą jego estetykę i funkcjonalność. Odczuwa ulgę i satysfakcję, usuwając wiszące spójniki i poprawiając odstępy między literami. Do Kółko i Krzyżyk dołączyła w 2021 roku. Poza pracą spełnia się sportowo na treningach pole dance, zaprzeczając grawitacji, a podczas urlopów cieszy się podróżami. Lubi spokojne wieczory z książką w towarzystwie swojego uroczego królika o imieniu Grześ.

Kontakt

Jeszcze nie masz pewności, czy chcesz z nami współpracować? Żaden problem. Po prostu napisz, lub zadzwoń. Porozmawiajmy o Twoich wyzwaniach i bolączkach. O Twoim produkcie i o Tobie. Zastanówmy się w jaki sposób możemy Ci pomóc.

531 622 899 / 577 906 862

Godziny otwarcia: Pn. – Pt. 8.00 – 16.00

Kółko i krzyżyk
ul. Żwirki 26/6
90-528 Łódź