Sulima projektowanie etykiet wodka

Sulima wódka branding

Tworząc kolekcję alkoholi z różnych zakątków świata przyświecała nam myśl, by każdy brand posiadał coś wyjątkowego, zanurzonego w lokalnej tradycji. Ale nie w sposób nachalny i przaśny, lecz szlachetny i nietuzinkowy. A zarazem na tyle czytelny, by nie był potrzebny doktorat z kulturoznawstwa, by od razu zorientować się jakie jest pochodzenie danego alkoholu.

Dlatego wódka Sulima, występująca w dwóch wersjach, posiada klasyczne polskie elementy wzbogacone nowoczesnym dizajnem. Zależało nam na stworzeniu brandu, który będzie osadzony w tradycji, ale pozbawiony ludycznych elementów. I dokładnie taki efekt osiągnęliśmy.

sulima vodka brand design
Sulima vodka key visual
Wódka Sulima projektowanie etykiet wódki
Sulima vodka label Forged in fire

Sulima – branding wódki

Punktem wyjścia było określenie wrażenia, jakie chcieliśmy osiągnąć. Chodziło o polski charakter, oryginalnej, tradycyjnej wódki, ale bez typowych widoków czy polskiej flagi. Dlatego wybraliśmy nazwę Sulima, która wywodzi się z jednego z polskich herbów szlachecki. Pierwsze wzmianki o nim sięgają 1352 roku. Sulimy używał Zawisza Czarny. Poszukując graficznych środków wyrazu wybraliśmy proste zdobienia oraz kształt nawiązujący do skrzydeł. Nad całością umieściliśmy orła nawiązującego do polskiego godła a także herbu Sulima. Całości dopełnia sleeve wchodzący na szyjkę i zwieńczony nakrętką w odpowiednim kolorze.

Korzystając z nowoczesnych elementów graficznych zaprojektowaliśmy etykietę nawiązująca do średniowiecznego herbu, ale nie odtwarzającą go w sposób dosłowny.

sulima vodka label design
Sulima projektowanie materialow reklamowych

Branding wódki

sulima vodka key visual poster

Alkohol to nie tylko etykieta

Oczywiście najważniejszy jest jego smak. Ale ponieważ wiemy, że wygląd opakowania wpływa na smak produktu, to mamy świadomość jak ważna jest etykieta dla powodzenia produktu na rynku. Jednak nie tylko ona jest istotna. Wsparcie POS jest nieocenione, podobnie jak obecność w internecie. Dlatego przygotowaliśmy także key visuale i przepiękne zdjęcia produktowe podkreślające charakter wódki Sulima. Branding wódki to sprawa złożona i wymagająca dużego wyczucia. Całość uzupełniliśmy także koszulkami, by klienci mogli otrzymać gratis podczas akcji promocyjnych.

Sulima wodka etykieta projekt
sulima projektowanie key visuali agencja brandingowa
Sulima key visual wodki alkoholu
alcohol key visual and label design
Sulima etykieta wodka kolko i krzyzyk
Sulima projektowanie brandu
wodka Sulima key visual

Potrzebujesz etykiet dla swojego produktu?

Napisz do nas!