Etykiety na piwo Lubuskie - baner
Projekty etykiet na piwo Lubuskie

Klient: Browar Witnica

Ponieważ Browar Witnica zaczął otrzymywać coraz więcej sygnałów od swoich klientów, że ich dotychczasowe etykiety są niemodne i przestarzałe, postanowił poszukać rozwiązania tej sytuacji. Tak narodził się pomysł odświeżenia dotychczasowych etykiet piwa Lubuskie.

Jako najbliższą konkurencję określono głównie podobnej wielkości browary regionalne, które z czasem zaczynają zdobywać szerszą popularność i stają się coraz większymi graczami na rynku.

Projektowanie etykiet na piwo to dziedzina pozwalająca na dużą dawkę dizajnerskiego szaleństwa. Od pierwszego kontaktu z tym projektem chcieliśmy stworzyć projekt odważny, ciekawy i atrakcyjny. Pamiętaliśmy jednak o tym, że nie jest to typowe kraftowe piwo, więc i etykiety muszą swoją stylistyką nawiązywać do nieco bardziej klasycznych wzorów. A ponieważ Browar Witnica istnieje już od 1848 roku, postanowiliśmy wykorzystać motyw graficzny samego browaru jako jeden z elementów nowej etykiety.


Projekt etykiety na piwo Lubuskie Jasne
Projekt etykiety na piwo Lubuskie Miód
Projekty etykiety na piwo Lubuskie Malina
Projektowanie etykiety na piwo Lubuskie Śliwka
Projektowanie etykiet na piwo Lubuskie Porter

W miejsce dotychczasowych chaotycznych i niespójnych działań zaproponowaliśmy spójność i rytm obecne we wszystkich nowych etykietach. Centralnym punktem projektu jest nazwa Lubuskie, zawsze znajdująca się w tym samym miejscu, zawsze tej samej wielkości. Dzięki temu Browar będzie mógł w końcu budować świadomość marki w oczach swoich obecnych oraz przyszłych klientów. Zaproponowaliśmy również stałe miejsce na logo Browaru.

Na każdej etykiecie za pomocą tekstów, kolorów i ilustracji dokonaliśmy rozróżnienia poszczególnych gatunków bądź smaków. Efektem końcowym jest spójna seria etykiet, które nawzajem się wspierają i znacznie podnoszą rozpoznawalność marki.


Projektowanie etykiet piwa Lubuskie
Projektowanie etykiet piwa Lubuskie

Spodobały Ci się nasze prace?

KLIKNIJ TUTAJ i zamów bezpłatną wycenę!