Lubuskie – etykiety na piwo

Ponieważ Browar Witnica zaczął otrzymywać coraz więcej sygnałów od swoich klientów, że ich dotychczasowe etykiety są nieco nie na czasie, postanowił poszukać rozwiązania tej sytuacji. Tak narodził się pomysł odświeżenia dotychczasowych etykiet piwa Lubuskie.
Rodzaj projektu:
Etykiety
Branża:
Alkohole

Jako najbliższą konkurencję określono głównie podobnej wielkości browary regionalne, które z czasem zaczynają zdobywać szerszą popularność i stają się coraz większymi graczami na rynku.

Projektowanie etykiet na piwo

Projektowanie etykiet piwo

Projektowanie etykiet na piwo to dziedzina pozwalająca na dużą dawkę dizajnerskiego szaleństwa. Od pierwszego kontaktu z tym projektem chcieliśmy stworzyć projekt odważny, ciekawy i atrakcyjny. Pamiętaliśmy jednak o tym, że nie jest to typowe kraftowe piwo, więc i etykiety muszą swoją stylistyką nawiązywać do nieco bardziej klasycznych wzorów. A ponieważ Browar Witnica istnieje już od 1848 roku, postanowiliśmy wykorzystać motyw graficzny samego browaru jako jeden z elementów nowej etykiety.

Projektowanie etykiet piwa
Projektowanie etykiet do piwa
Projektowanie etykiet na piwo agencja

W miejsce dotychczasowych doraźnych i niespójnych działań zaproponowaliśmy spójność i rytm obecne we wszystkich nowych etykietach. Centralnym punktem projektu jest nazwa Lubuskie, zawsze znajdująca się w tym samym miejscu, zawsze tej samej wielkości. Dzięki temu Browar będzie mógł w końcu budować świadomość marki w oczach swoich obecnych oraz przyszłych klientów. Zaproponowaliśmy również stałe miejsce na logo Browaru.

Projektowanie etykiet na alkohol
Projekty etykiet na piwo agencja reklamowa

Na każdej etykiecie za pomocą tekstów, kolorów i ilustracji dokonaliśmy rozróżnienia poszczególnych gatunków bądź smaków. Projektowanie etykiet na piwo to zawsze świetna okazja do wykazania się kreatywnością, a zarazem zadbania o spójność. Dlatego tak ważne było dla nas, by efektem końcowym była właśnie spójna seria etykiet, które nawzajem się wspierają i znacznie podnoszą rozpoznawalność marki.

Tworzenie etykiet na piwo

Zróbmy razem coś dobrego!

Zamów bezpłatną wycenę.

Kontakt

Potrzebujesz projektu etykiety dla piwa? Napisz do nas, opisz pokrótce projekt i swoje potrzeby. Skontaktujemy się z Tobą i ustalimy w jaki sposób możemy Ci pomóc! Z przyjemnością wprowadzimy Twój produkt na kolejny poziom!

  Podobne projekty

  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/barmanska-gotowe-etykiety-komplet.jpg

  Barmańska – odświeżenie etykiet

  Branża:
  Alkohole
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/dark-marina-branding-alkoholu-key-visual.jpg

  Projektowanie etykiet na wódkę Dark Marina

  Branża:
  Alkohole
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/107-kazbek-projektowanie-etykiet-na-wino.jpg

  Kazbek Peak – projekt etykiety na wino z Gruzji

  Branża:
  Alkohole
  Zobacz projekt