projekty etykiet winiarskich

Lazy Wheel | etykieta na wino

Wyrusz w podróż smaków

Lazy Wheel to propozycja dla tych, którzy chcą spróbować czegoś nowego. To wino z Chile zaskakuje smakiem i aromatem. A naszym zadaniem było opracowanie nowoczesne brandu pasującego do tej filozofii. Idealne na leniwe popołudnie w parku, piknik na łonie natury, czy wyprawę do lasu. Lazy Wheel posiada prostą etykietę, adresowaną nie tylko do fanów dwóch kółek. Każdą etykietę zdobi ilustracja innego roweru, ale łączy równie doskonały smak i zamiłowanie do detali.

lazy wheel bicycle wine
Projekt etykiety na wino rowerowe
Lazy Wheel wine branding
Lazy wheel wino rewerowe

Borogavi – etykiety na wino

Każde studio graficzne lubi mieć w swoim portfolio etykiety na wino – jest to dziedzina dająca mnóstwo wolności twórczej i okazji do wykazania się wyobraźnią. Trzeba jednak mieć duże doświadczenie w tym temacie, by potrafić tworzyć etykiety na wino, które będą odpowiednio wyglądać i sprawdzą się na półkach sklepowych. Ponieważ mamy za sobą kilka tysięcy godzin prac nad etykietami alkoholi, kilkadziesiąt zrealizowanych projektów, to opracowując etykietę dla wina Borogavi dość szybko mieliśmy klarowną ideę jak chcemy podejść do tego tematu. Klasyczne szeryfowe fonty, ręczny dopisek o kraju pochodzenia, ładna ilustracja winnicy, lakier puchnący i tłoczenie. Do tego mała flaga, by koneserzy win z Mołdawii mogli błyskawicznie odnaleźć to wino na półkach.

Borogavi projekt etykiety na wino
borogavi etykieta na wino
borogavi etykieta na wino studio graficzne

Cantemiri – wino prosto z Mołdawii

Cantemiri to kolejne wino mołdawskie, które opracowaliśmy dla JNT Group. Tym razem postawiliśmy na dużo większą nowoczesność: duży, klarowny herb jest największym elementem etykiety. Jednak dzięki wyniesieniu go nieco powyżej linii etykiety – umiejscowiliśmy nazwę wina w takim miejscu, które idealnie przyciąga wzrok i ułatwia jej przeczytanie. Sam herb zawiera ilustracje liści i owoców winogron oraz kieliszka. Pod nim z kolei jest ilustracja winnicy, nadająca etykiecie głębi, pozwalająca “zajrzeć do środka”. Całość jest lekka, nowoczesna, a jednocześnie kojarzy się z krajem o dużych tradycjach winiarskich, tworzących produkty godne zaufania.

cantemiri branding produktu
projektowanie etykiet na wino Cantemiri
cantemiri branding alkoholu

Nowa Zelandia – Nowa ziemia

The New Land to wino nowozelandzkie. Opracowaliśmy dla niego jak zawsze nazwę, logo, projekt etykiety i w ogóle koncepcję całego brandu. Postawiliśmy na duży, rozpoznawalny motyw natychmiast przywodzący na myśl Nową Zelandię. W tle pojawiły się wzory nawiązujące do kartograficznej metody sporządzania map, czyli poziomicy. Chcieliśmy w ten sposób oddać ducha przygody i obcowania z czymś nowym. Odkrywania tego, co wcześniej nieznane. Poznawania niezwykłych miejsc i istot. Taki właśnie pomysł przyświecał nam podczas projektowania etykiety wina The New Land.

the new land logo wino
New Land agencja branding
studio graficzne logo produktu

Leniwa Zatoka

Szum oceanu, fale rozbijające się spokojnie o brzeg, słońce prześwitujące przez chmury a w twojej dłoni – kieliszek rozkosznego sauvignon blanc. Takie właśnie jest wino Languid Bay. Idealne na leniwe popołudnie, spotkanie ze znajomymi, piknik. Doskonały towarzysz obiadów, sałatek i dań z ryb. Spójrz jak na etykiecie tego wina leniwe fale układają się w abstrakcyjny wzór urozmaicony niespodziankami wyrzuconymi na piaszczystą plażę: kamyczkami, rozgwiazdą, czy okruchami drewna. Rozkoszuj się!

Agencja brandingowa wino Languid Bay
languid bay logo wina

I tak właśnie pojawiły się w naszym portfolio etykiety na wino. Na naszym blogu znajdziesz także przegląd 44 nowoczesnych etykiet na wino -> tutaj.