Projektowanie etykiet wina argentyńskie

Argentyna to piąty na świecie eksporter win. Odpowiedni klimat, duże przestrzenie i odpowiednia dawka słońca, sprawiają, że jest to idealne miejsce do uprawy winorośli. Pierwsze sadzonki zostały tam przywiezione z Europy jeszcze w XVI wieku. O dziwo winorośl uprawia się tam na znacznie większych wysokościach (nawet powyżej 1500 m n.p.m.) niż w Europie (gdzie górna granica to 500 m n.p.m.).
Rodzaj projektu:
Branding produktu
Etykiety
Branża:
Alkohole

Opracowaliśmy projekty etykiet dla win argentyńskich w różnej stylistyce. Od klasycznych, przez typograficzne, nowoczesne, ilustracyjne aż po fotograficzne. Coraz częściej bowiem na etykietach winiarskich goszczą fotografie. Projektowanie etykiet win argentyńskich daje ciekawą możliwość wizualnej podróży do języka innych skojarzeń i inspiracji.

branding wina naming
projektowanie etykiet wina
projektowanie etykiet na wino
projekt etykiety na wina

Branding etykiety na wino

Większość kreacji rozpoczynamy od stworzenia nazwy dla nowego wina. Naming produktu poprzedza poznanie ciekawostek i smaczków na temat danego kraju, regionu czy winnicy. Poznanie lokalnych wierzeń, kultury, zabytków. W ten sposób szukamy inspiracji, które później stają się punktem wyjścia do projektu szaty graficznej etykiety.

Gdy mamy już nazwę – określamy stylistykę etykiety wina. W zależności od potrzeb klienta oraz grupy docelowej, może to być etykieta klasyczna, nowoczesna lub coś pośrodku. Ilustracyjna, typograficzna, pełna uszlachetnień, lub minimalistyczna. Możliwości jest bardzo wiele, dlatego tak istotne jest wytyczenie właściwego kierunku dla projektu etykiety na wino.

projekt etykiety na wino
projektowanie etykiet wino

Etykieta stanowi o tożsamości marki

Wiadomo, że w przypadku wina najważniejszy jest jego smak. Jednak w sklepach są setki win i musisz jakoś zachęcić klientów do sięgnięcia właśnie po Twoją pozycję. Tu z pomocą przychodzi idealny projekt etykiety. Projekt szyty na miarę, a nie gotowiec z szablonu, powielany na etykietach konkurencji. To właśnie odpowiednia etykieta skusi klientów do wybrania Twojego produktu. A jego smak zadecyduje o tym, czy do tego produktu wrócą.

Dlatego tak kluczowe dla sukcesu marek są właściwe opakowania i etykiety. To one tworzą w wyobraźni odbiorców wizerunek wina: jego smak, zapach, klimat. Bo przecież nie mogą oni otworzyć wina w sklepie i go skosztować. To etykieta maluje wizerunek i smak produktu w wyobraźni klientów.

nowoczesna etykieta na wino
branding wina
branding wino

Zróbmy razem coś dobrego!

Zamów bezpłatną wycenę.

Kontakt

Potrzebujesz projektu etykiety dla swojego wina? Nic prostszego! Napisz do nas, opisz pokrótce projekt i swoje potrzeby. Skontaktujemy się z Tobą i ustalimy w jaki sposób możemy Ci pomóc! Branżę winiarską znamy doskonale, zaprojektowaliśmy dziesiątki etykiet dla win i z przyjemnością wprowadzimy Twój produkt na kolejny poziom!

  Podobne projekty

  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/barmanska-gotowe-etykiety-komplet.jpg

  Barmańska – odświeżenie etykiet

  Branża:
  Alkohole
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/el-carlino.jpg

  El Carlino – projekty etykiet na wino

  Branża:
  Alkohole
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/107-kazbek-projektowanie-etykiet-na-wino.jpg

  Kazbek Peak – projekt etykiety na wino z Gruzji

  Branża:
  Alkohole
  Zobacz projekt