Projekty etykiet na piwo J Baster

Józef Baster to marka z bardzo bogatą historią, sięgającą lat dwudziestych XX wieku. Gdy więc zgłosił się do nas jeden z potomków pana Józefa, który postanowił wskrzesić dawne rodzinne imperium, nie mogliśmy się doczekać rozpoczęcia prac. Każdy lubi takie przedsięwzięcia, które mają własną historię. Projekty, które mają duszę.
Rodzaj projektu:
Branding produktu
Etykiety
Opakowania
Branża:
Alkohole

Równolegle pracowaliśmy nad nowym logo JB Browar i nad etykietami na piwo. Logo miało nawiązywać do dawnego znaku, którym posługiwał się Baster na początku XX wieku. Etykieta zaś miała być połączeniem nowoczesności i tradycji.

Jeśli chcecie, to oczywiście możecie przeczytać więcej na temat historii piwa Baster. Dla nas kluczowe było to, by stworzyć etykietę, która nie trąci myszką, ale jednocześnie świetnie pasuje do charakteru piwa i jego pochodzenia. Słowo to jest często nadużywane w marketingu i reklamie, ale w tym przypadku, gdy za rozlew piwa bierze się jeden z potomków oryginalnego twórcy i jego spadkobierca, trudno użyć innego słowa. Zresztą lokalna renoma produktu przetrwała ponad 100 lat, można więc spokojnie założyć, że nie mówimy tu o byle wyrobie. Tym ważniejsze było dla nas stworzenie dobrych, ciekawych i estetycznych etykiet.

Baster piwo etykieta
Baster opakowanie prezentowe piwa projekt
J Baster projektowanie etykiet na piwo
J Baster etykieta na piwo
J baster etykieta na piwo pszeniczne agencja
J Baster projektowanie etykiet piw pils marakuja

Branding etykiety na piwo

Po prezentacji wstępnych pomysłów klient wybrał jeden z zaproponowanych kierunków. Po drobnych modyfikacjach zamknęliśmy prace nad wzorcową etykietą i przejść do opracowania etykiet dla kolejnych smaków. W ten sposób stworzyliśmy projekty etykiet dla piwa w gatunkach: pils, lager, pszeniczne oraz pils mango-marakuja.

Uzupełnieniem etykiet był projekt opakowania tekturowego typu czteropak. Zaprojektowaliśmy zarówno jego szatę graficzną jak i sam kształt opakowania oraz sposób jego składania. W ten sposób powstał rozpoznawalny branding, który został następnie przeniesiony na kolejne przedsięwzięcia: m.in. restaurację.

Zdjęcia pochodzą ze strony Restauracja Baster

opakowanie zbiorcze na piwo baster
projekt opakowania swiatecznego baster
etykiety piwa j baster

Projektowanie etykiet na piwo J Baster

Projektowanie etykiet piwa to zawsze jest ciekawa praca. Sam charakter produktu pozwala zazwyczaj na nieco więcej kreatywnego luzu, a zarazem wymaga dobrego przemyślenia produktu i jego najważniejszych cech. W przypadku lokalnych przedsięwzięć, które wyrosły z pasji i rodzinnej historii, niezbędne jest też oddanie właściwego charakteru zarówno wyrobu jak i osób za nim stojących. Dzięki temu tworzymy etykiety, z którymi potem właściciel się utożsamia i z których jest dumny.

J baster agencja branding piwa
baster zdjecie wizerunkowe
J baster piwne etykiety projektowanie
J Baster projektowanie logo produktu
projektowanie etykiet piwa agencja j baster

Zróbmy razem coś dobrego!

Zamów bezpłatną wycenę.

Kontakt

Potrzebujesz projektu etykiety dla swojego piwa? Nic prostszego! Napisz do nas, opisz pokrótce założenia, wymagane cele i swoje potrzeby. Skontaktujemy się z Tobą i ustalimy w jaki sposób możemy Ci pomóc!

  Podobne projekty

  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/barmanska-gotowe-etykiety-komplet.jpg

  Barmańska – odświeżenie etykiet

  Branża:
  Alkohole
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/el-carlino.jpg

  El Carlino – projekty etykiet na wino

  Branża:
  Alkohole
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/projekty-etykiet-na-piwo-agencja-reklamowa-1.jpg

  Lubuskie – etykiety na piwo

  Branża:
  Alkohole
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/wino-buen-aire-branding-produktu.jpg

  Projektowanie etykiet wina argentyńskie

  Branża:
  Alkohole
  Zobacz projekt