Toba – opakowania na kawę

Toba to kawa pochodząca z malowniczej Indonezji. Naszym zadaniem było stworzenie opakowań oddających egzotyczne pochodzenie produktu. Ciekawych, kolorowych, odważnych, niebanalnych. W ten sposób powstał motyw kolorowych liści na różnych tłach.
Rodzaj projektu:
Branding produktu
Opakowania
Branża:
Napoje
Spożywcze

Używając tak wyrazistej kolorystyki, mogliśmy od razu rozróżnić poszczególne smaki, zachowując przy tym bardzo dużą spójność całej linii produktów. Na górze opakowania znajduje się duże logo produktu wraz z opisem filozofii marki: małych partii produktów pochodzących z Indonezji, starannie wyselekcjonowanych ziaren kawy. Z kolei na dole opakowania wygospodarowaliśmy miejsce na szczegóły produktu takie jak nazwa, intensywność, czy data palenia, która może być wpisywana ręcznie białym markerem.

Całość uzupełniliśmy plakatami reklamowymi, które w humorystyczny sposób opowiadają o produkcie i wrażeniach płynących z obcowania z nim. Plakaty te stanowią podstawę do dalszej komunikacji marki, rozciągającej się również na kreacje digitalowe. Oprócz projektowania opakowania powstał więc cały język wizualny marki TOBA, który sprawia, że marka jest rozpoznawalna i widoczna nie tylko na półkach, ale także w swojej komunikacji z klientami.

projektowanie opakowan kawa studio
projektowanie opakowan agencja brandingowa lodz toba
projekt opakowania na kawe toba
projektowanie opakowan kawy toba
projekty opakowan na kawe toba

Jak to często bywa w takich przypadkach, pomysł kreatywny należy pogodzić z wymaganiami prawnymi i technicznymi. Musieliśmy więc przewidzieć miejsce na „pasek logosów”, prezentujący wszystkie marki klienta, które brały udział w akcji. Musieliśmy także wygospodarować przestrzeń na wymagane prawnie informacje związane z terminem i obszarem obowiązywania promocji. Całość musiała być charakterystyczna i rozpoznawalna, bowiem okolice majówki to czas wzmożonej aktywności wielu firm z sektora FMCG, ponieważ w naturalny sposób rośnie wtedy sprzedaż wielu produktów związanych z wypoczynkiem i grillowaniem.

projekty opakowan agencja reklamowa lodz kawa toba
opakowania kawy agencja toba
projekt etykiety studio graficzne lodz
opakowania kawy studio graficzne lodz

Zróbmy razem coś dobrego!

Zamów bezpłatną wycenę.

Kontakt

Potrzebujesz projektu opakowania dla swojego produktu? Nic prostszego! Napisz do nas, opisz pokrótce założenia, wymagane cele i swoje potrzeby. Skontaktujemy się z Tobą i ustalimy w jaki sposób możemy Ci pomóc!

  Podobne projekty

  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/studio-graficzne-lodz-branding-produktow.jpg

  Branding produktu – Sora

  Rodzaj projektu:
  Etykiety
  Branża:
  Napoje
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/projektowanie-etykiet.jpg

  Deli – projektowanie opakowań spożywczych

  Rodzaj projektu:
  Opakowania
  Branża:
  Spożywcze
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/wino-buen-aire-branding-produktu.jpg

  Projektowanie etykiet wina argentyńskie

  Rodzaj projektu:
  Etykiety
  Branża:
  Alkohole
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/b-ro-projektowanie-eko-opakowan.jpg

  B-Ro: branding marki spożywczej

  Rodzaj projektu:
  Opakowania
  Branża:
  Spożywcze
  Zobacz projekt