B-Ro: branding marki spożywczej

Gdy masz pomysł na nowy, świetny produkt, to potrzebujesz dla niego równie dobrej prezentacji. Nie tylko opakowania, ale w ogóle całej wizualnej komunikacji brandu. Począwszy od nazwy, przez logo, dobranie odpowiednich środków wyrazu, języka komunikacji a na projektach opakowań skończywszy.
Rodzaj projektu:
Branding produktu
Opakowania
Branża:
Spożywcze

B-Ro to marka zdrowych i smacznych przekąsek. Całkowicie roślinnych i wegetariańskich, przyjaznych dla wegan. To naturalne przekąski i smoothies składające się ze starannie wyselekcjonowanych składników. Idealnie sycący partner do ćwiczeń, wypraw, pracy lub szkoły. Dlatego szukając pomysłu na na nazwę zdecydowaliśmy się właśnie na B-Ro. Z jednej strony nawiązując do słowa bro (ang. brat/kumpel), a z drugiej strony będącym skrótem zwrotu Bądź ROślinny – idealnie oddającym charakter brandu. Dla tak określonego charakteru marki dobraliśmy też właściwy język komunikacji. Chodzi zarówno o słowa i język, jakim posługujemy się na opakowaniu jak i środki wyrazu, czyli charakter graficzny opakowania.

projektowanie opakowan na batony
projektowanie bio opakowan

Branding spożywczy

Matowe wykończenia były dla nas od początku oczywistością. Do tego tekstura papieru pakowego, intensywne kolory dodatkowe i czytelna typografia. Zero zbędnych informacji na froncie opakowania, tylko prosta komunikacja: nazwa brandu, nazwa produktu, podstawowe składniki i informacja o bio-pochodzeniu.

Dzięki temu można błyskawicznie poznać największe zalety produktu, jego główne składniki, przeznaczenie. Pozbywaliśmy się tekstów na froncie aż doszliśmy do najbardziej satysfakcjonującego punktu, w którym nie da się już pozbyć żadnego słowa bez szkody dla czytelności komunikatu. Innymi słowy odchudzaliśmy treści jak tylko się dało. To także idealnie komponuje się z filozofią całego brandu B-Ro, stawiającego na bycie zdrowym i fit.

logo brandu spozywczego
projektowanie opakowan spozywczych
projektowanie etykiet na smoothie

Nasza praca obejmowała nie tylko projektowanie opakowań batoników i przekąsek, ale także projektowanie etykiet napojów. W tym przypadku – czterech smaków smoothie. Całość dopełnia estetyczna i energetyczna prezentacja produktów na nieidealnych, nierównych, podrapanych tłach, które jednak aż kipią od kolorów i tętnią życiem.

Ważne było bowiem dla nas, by pokazując produkty B-Ro przekazać również filozofię stojącą za tym brandem.

Stąd chropowate tła, które mimo wszystko są niezwykle kolorowe i idealnie komponują się z kolorami obecnymi na samych opakowaniach.

projektowanie etykiet na soki
branding spozywczy
branding marki

Dodatkowo zaprojektowaliśmy również szereg innych materiałów promocyjno-reklamowych. Nadruk na koszulki, torby oraz akcydensy: koperty, papier firmowy, wizytówki, tuby, torebki i inne.

W ten sposób powstała spójna, charakterystyczna marka, posiadająca własny język wizualny, który idealnie oddaje je charakter i aspiracje. Dzięki temu błyskawicznie uzyskuje kontakt z docelowymi odbiorcami.

agencja branding produktu
projektowanie opakowań studio

Zróbmy razem coś dobrego!

Zamów bezpłatną wycenę.

Kontakt

Potrzebujesz projektu opakowania dla swojego produktu spożywczego? Nic prostszego! Napisz do nas, opisz pokrótce projekt i swoje potrzeby. Skontaktujemy się z Tobą i ustalimy w jaki sposób możemy Ci pomóc! Z przyjemnością wyniesiemy Twój produkt na wyższy poziom.

  Podobne projekty

  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/projektowanie-etykiet.jpg

  Deli – projektowanie opakowań spożywczych

  Branża:
  Spożywcze
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/akademia-misia-haribo-projekt-opakowania.jpg

  Haribo – Akademia Misia Haribo

  Branża:
  Dziecięce
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/etykiety-projektowanie-brand-design-lodz-develey.jpg

  Projektowanie etykiet sosów Develey

  Branża:
  Spożywcze
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/sante-opakowania-spozywcze.jpg

  Sante – opakowania płatków śniadaniowych

  Branża:
  Dziecięce
  Zobacz projekt