Sante – opakowania płatków śniadaniowych

Gdy zgłosiła się do nas firma Sante z tematem odświeżenia ich nowej linii Smart Teens, wiedzieliśmy, że czeka nas ciekawa praca. Projekt obejmował znaczące odświeżenie opakowań, przy jednoczesnym zachowaniu ich dotychczasowego charakteru.
Rodzaj projektu:
Ilustracje
Opakowania
Branża:
Dziecięce
Spożywcze

Najważniejszą zmianą miało być wymienienie zdjęć dzieci na ciekawe ilustracje sympatycznych zwierzaków. Oczywiście w ślad za tym musiała pójść zmiana tła oraz napisów – zwłaszcza call out’ów. Niezmienione za to pozostało dotychczasowe logo Smart Teens.

Skoro osią nowych opakowań miały być ilustracje, to zabraliśmy się do prac od opisania naszych brand heroes. Kreując nowe maskotki postawiliśmy na ich zróżnicowanie. Życzeniem klienta było to, by były one adresowane do nieco starszego odbiorcy – w wieku 12+. Na kandydatów wybraliśmy pandę, nosorożca, tygryska, zebrę, kanarka i króliczka. Każda z postaci otrzymała różne atrybuty odnoszące się do aktywności fizycznej bądź intelektualnej. Takie rozwiązanie pozwalało zwrócić uwagę na największy atut produktu – naturalne składniki. Odżywcze, zdrowe i wartościowe zarówno dla ciała jak i umysłu. Stąd wzięła się zresztą nazwa całej serii – Smart Teens.

Opakowania platkow śniadaniowych

Jak powstaje projekt brand hero?

Najpierw opracowaliśmy do nich serie szkiców testując różne pozy, wyrazy twarzy i atrybuty. Czy króliczka ma trzymać książki, czy lepiej by jeździła na desce? Czy kanarek zostanie chemikiem, czy pilotem? Musieliśmy zdecydować, które atrybuty lepiej pasują do poszczególnych maskotek. Czy idziemy w popularne i czytelne skojarzenia, czy też płyniemy pod prąd?

Następnie przenieśliśmy szkice na ekran komputera i przeszliśmy do dopieszczania konturów i dobierania jak najlepszych zestawień kolorystycznych. Jednak same ilustracje to nie wszystko. Aby je odpowiednio wyeksponować musieliśmy zarówno zmienić kolory tła jak i obecne na nim elementy graficzne. To samo spotkało call out’y. Dzięki tym zmianom firmowane przez Sante płatki śniadaniowe zyskały nowy wygląd. Zapakowane w takie opakowania płatki śniadaniowe przyciągają dzięki temu uwagę właściwej grupy docelowej i skutecznie zwiększają sprzedaż.

projektowanie opakowan
Sante opakowanie na platki
Projekty opakowan dla dzieci
Projektowanie opakowan Sante
Opakowania spozywcze Sante
studio graficzne projekty opakowan

Zróbmy razem coś dobrego!

Zamów bezpłatną wycenę.

Kontakt

Potrzebujesz projektu opakowania dla swojego produktu? Nic prostszego! Napisz do nas, opisz pokrótce projekt i swoje potrzeby. Skontaktujemy się z Tobą i ustalimy w jaki sposób możemy Ci pomóc! Z przyjemnością wyniesiemy Twój produkt na wyższy poziom.

  Podobne projekty

  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/b-ro-projektowanie-eko-opakowan.jpg

  B-Ro: branding marki spożywczej

  Branża:
  Spożywcze
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/projektowanie-etykiet.jpg

  Deli – projektowanie opakowań spożywczych

  Branża:
  Spożywcze
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/akademia-misia-haribo-projekt-opakowania.jpg

  Haribo – Akademia Misia Haribo

  Branża:
  Dziecięce
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/100-smak-raju-wafle-20.jpg

  Smak Raju – opakowania wafli do lodów

  Branża:
  Spożywcze
  Zobacz projekt