Bambino – branding produktu

Marka Bambino towarzyszy Polakom od lat. Sami używaliśmy tych kosmetyków będąc dziećmi, dlatego z ogromną radością podjęliśmy się współpracy przy projektowaniu najnowszych etykiet dla linii szamponów Bambino Rodzina. Z wielką przyjemnością obserwowaliśmy kolejne etapy powstawania projektu aż do rynkowej premiery.
Rodzaj projektu:
Etykiety
Branża:
Dziecięce
Kosmetyki
agencja reklamowa opakowania

Naszym celem było stworzenie spójnych etykiet, które będą pasować do pozostałych produktów z linii Bambino Rodzina: mydeł, olejków, żeli pod prysznic. Chodziło o podtrzymanie i wpasowanie się w wizerunek marki stawiającej na rodzinne użytkowanie, prostotę i godną zaufania, jakim darzą ją klienci.

Projektowanie etykiet szamponów Bambino Rodzina rozpoczęliśmy od poznania problemów klienta i stojących przed nim oraz nami wyzwań.

agencja reklamowa kosmetyki
projektowanie etykiet szampon

Etykiety szamponów Bambino – od czego zaczęliśmy

W pierwszej kolejności dokładnie zapoznaliśmy się z fantastycznym briefem przesłanym przez klienta. Poznaliśmy historię marki, jej główne atuty oraz słowa kluczowe. Obejrzeliśmy także pozostałe produkty z serii Bambino Rodzina i zaczęliśmy się zastanawiać w jaki sposób odróżnić szampony od pozostałych produktów z tej linii. A jednocześnie jak pokazać, że są one częścią jednej wielkiej… rodziny 🙂

Tym razem kluczowe było skupienie się na samym Bambino, nie było w zasadzie potrzeby oglądania się na konkurencję.

Projektowanie etykiet na szampony
Projektowanie etykiet kosmetykow Bambino

Jak sobie poradzić na tak zatłoczonym rynku?

Poprzez posiadanie rozpoznawalnych, charakterystycznych i ciekawych opakowań. To w zasadzie jedyny sposób by klienci zauważyli Twój produkt na półce. Nawet jeśli posiadasz odpowiedni budżet na ambitną kampanię reklamową, to i tak ostatecznie musisz pozwolić klientom odnaleźć Cię potem w sklepie. Dlatego skuteczne opakowania są kluczowe dla powodzenia Twojej marki. Tworząc etykiety dla szamponów Bambino dbaliśmy o to, by zaproponowane rozwiązania nie przekraczały budżetu klienta i były spójne jego dotychczasowym portfolio. A zarazem by wnosiły coś nowego do wizerunku marki. Tym czymś okazała się płynąca przez etykietę kolorowa fala. Nawiązująca zarówno do klasycznej kropli Bambino obecnej na wielu innych opakowaniach, jak i do kształtu włosa. Dzięki temu udało nam się połączyć tradycję z nutą nowości.

szampon bambino rodzina portfolio
projektowanie opakowań kosmetyków
projektowanie opakowań na szampony

Zróbmy razem coś dobrego!

Zamów bezpłatną wycenę.

Kontakt

Potrzebujesz projektu opakowania dla swoich kosmetyków? Nic prostszego! Napisz do nas, opisz pokrótce projekt i swoje potrzeby. Skontaktujemy się z Tobą i ustalimy w jaki sposób możemy Ci pomóc!

  Podobne projekty

  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/123-skin-kosmetyki-agencja-brandingowa.jpg

  1, 2, 3… SKIN! Opakowania kosmetyków

  Branża:
  Kosmetyki
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/03/amavit-d3-studio-graficzne-opakowania.jpg

  Amavit D3 – projekty opakowań suplementu diety

  Branża:
  Leki i suplementy diety
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/neutrea-projekt-opakowania.jpg

  Neutrea – branding kosmetyków

  Branża:
  Kosmetyki
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/sante-opakowania-spozywcze.jpg

  Sante – opakowania płatków śniadaniowych

  Branża:
  Dziecięce
  Zobacz projekt