Deli – projektowanie opakowań spożywczych

Naszym zadaniem było stworzenie od podstaw brandu spożywczego obejmującego bardzo szeroką gamę produktów. Zakres prac obejmował: naming, logo brandu, projekty opakowań.
Rodzaj projektu:
Branding produktu
Etykiety
Opakowania
Branża:
Spożywcze

Zadanie

Prace zaczęliśmy oczywiście od dokładnego przyjrzenia się konkurencji. Szybko stało się jasne, że linia opakowań musi spełniać wiele warunków, by być zarazem spójna, jak i adaptowalna do kolejnych produktów. Musiała ona bowiem obejmować bardzo szeroki zakres: nie tylko nabiał, lecz także pieczywo, przekąski, słodycze, mięso, mrożonki i wiele innych. Projekt opakowania wzorcowego (master design) musiał więc pozwalać na elastyczność i adaptowanie nie tylko do rozmaitych formatów opakowań, lecz także działać w poprzek kategorii. Dlatego najbardziej istotne okazało się wypracowanie takiej kompozycji, która nam to wszystko umożliwi. Dość szybko okazało się, że idealnie sprawdzi się tutaj prosta kompozycja, która nie będzie przesłaniać projektu, lecz stanie się idealnym, mało widocznym tłem. Płótnem, które pozwoli odpowiednio wybrzmieć poszczególnym produktom.

brand design studio

Działanie

Zanim jednak przeszliśmy do przygotowania projektów opakowań, opracowaliśmy nazwę i znak marki. Prace rozpoczęliśmy więc od burzliwej burzy mózgów, która zaowocowała blisko setką nazw, z których większość natychmiast lądowała w koszu. Nadaliśmy całości lekki charakter, nie definiując bazowego koloru. Przyjęliśmy, że projekt będzie przede wszystkim eksponowany na kolorowych planszach, więc najważniejszy będzie tu kolor tła. Cały projekt logo produktu oparliśmy o zasadę złotego podziału – stosunek krótszego odcinka do dłuższego jest taki sam jak dłuższego odcinka do całości. W ten sposób otrzymaliśmy harmonijny projekt, który będzie się  dobrze prezentować na szerokiej gamie opakowań.

projektowanie etykiet na mleko
projektowanie etykiet
etykiety na dzemy

Implementacja,

czyli czas na projektowanie opakowań spożywczych

Mając już pomysł na kompozycję oraz posiadając gotowy projekt logo marki przystąpiliśmy do clou programu – którym było projektowanie opakowań dla całej linii produktów, pochodzących z wielu kategorii. Łączyła je tylko branża – spożywcza. Wiedząc, że każda godzina poświęcona na dobry research, odpowiedni debriefieng i brief wewnętrzny – teraz mogliśmy spokojnie zbierać owoce naszej wcześniejszej pracy. Kierunek był jasno określony, wystarczyło nim tylko odważnie podążać. Aby dać projektom oddech postanowiliśmy zastosować w nich sporo bieli. Nie chcieliśmy jednak, by był to element dominujący, a jedynie uzupełnienie kompozycji oraz wspólny element większości kreacji. Stworzony przez nas system przewidywał na szczęście miejsce na wyjątki – które widać choćby na przykładzie opakowania czekolady. Zapraszamy do oglądania efektu końcowego!

projektowanie opakowan
opakowanie masla
Opakowania spozywcze

Zróbmy razem coś dobrego!

Zamów bezpłatną wycenę.

Kontakt

Potrzebujesz projektu opakowania dla swojego produktu? Nic prostszego! Napisz do nas, opisz pokrótce projekt i swoje potrzeby. Skontaktujemy się z Tobą i ustalimy w jaki sposób możemy Ci pomóc! Z przyjemnością wyniesiemy Twój produkt na wyższy poziom.

  Podobne projekty

  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/b-ro-projektowanie-eko-opakowan.jpg

  B-Ro: branding marki spożywczej

  Rodzaj projektu:
  Opakowania
  Branża:
  Spożywcze
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/sante-opakowania-spozywcze.jpg

  Sante – opakowania płatków śniadaniowych

  Rodzaj projektu:
  Opakowania
  Branża:
  Dziecięce
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/100-smak-raju-wafle-20.jpg

  Smak Raju – opakowania wafli do lodów

  Rodzaj projektu:
  Opakowania
  Branża:
  Spożywcze
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/etykiety-projektowanie-brand-design-lodz-develey.jpg

  Projektowanie etykiet sosów Develey

  Rodzaj projektu:
  Opakowania
  Branża:
  Spożywcze
  Zobacz projekt