Pestila – katalog produktów

Projektowanie katalogu produktów Pestila rozpoczęliśmy od dokładnego poznania potrzeb klienta i problemów, które wynikały z jego poprzednich katalogów. Czasu było mało, nie było więc żadnego miejsca na błędy!
Rodzaj projektu:
Materiały reklamowe
Branża:
Chemia gospodarcza

Projektowanie katalogu produktów Pestila – założenia projektu

Pestila projekt katalogu produktowego

Pestila to polski producent środków ochrony roślin. Firma zgłosiła się do nas ze złożonym zadaniem. Mieliśmy przygotować katalog ich produktów. Problemy były dwa: krótki czas realizacji oraz stworzenie czytelnego projektu, który będzie atrakcyjny wizualnie, ale precyzyjnie pokaże wszystkie najważniejsze cechy produktów.

Ponieważ pracowaliśmy w bardzo napiętym harmonogramie, nie było miejsca na dłuższe poszukiwania i testowanie różnych rozwiązań jeśli chodzi o layout katalogu. Musieliśmy od razu zaprezentować przemyślane i funkcjonalne rozwiązanie. Tworząc pierwszą rozkładówkę musieliśmy od razu przewidzieć jakie problemy mogą wystąpić na dalszych stronach katalogu i nie dopuścić do tego, by opóźniły one prace nad oddaniem projektu do druku.


Wyzwanie

najlepsze katalogi pestila
najfajniejsze katalogi pestila
najciekawsze katalogi pestila
Projektowanie katalogow Lodz Pestila
pomysly na katalog pestila

Drugim problemem było to, że każdy produkt się nieco od siebie różni jeśli chodzi o zastosowanie. Mamy bowiem herbicydy, fungicydy, regulatory wzrostu i rozwoju. Powstało więc pytanie jak zachować spójność, a jednocześnie pokazać różnice między nimi?

Tego typu produkty charakteryzuje bowiem duża ilość wymaganych prawnie treści, które muszą się znaleźć w katalogu. To z kolei owocuje efektem „ściany tekstu”, gdy odbiorca jest zasypany tak dużą ilością informacji, że nie jest w stanie ich wszystkich przeczytać. A tym bardziej nie potrafi w tym natłoku tekstu znaleźć tego, co jest dla niego naprawdę ważne.

W związku z tym, że produkty mają różne działanie, nie mogliśmy stworzyć jednego stałego gridu czy tabeli, w której pokazujemy cechy produktów. Bo każde SKU ma inny zakres działania i poszczególne sekcje tekstu mają kompletnie różne długości. Musieliśmy więc stworzyć elastyczny, a zarazem spójny system prezentowania treści.


Kreacja

najlepsze katalogi produktow Pestila
katalog chemiczny pestila
projekty katalogow studio graficzne
Projekt broszury firmowej pestila

Ze względu na specyfikę produktów i ich wyspecjalizowane opisy, które zawierały informacje niezbędne dla odbiorców, musieliśmy zaproponować ciekawy i interesujący sposób prezentacji. Takie wyzwanie wymagało indywidualnego podejścia do każdej rozkładówki. Wysiłek się opłacił, bowiem dzięki temu zamiast ściany tekstu, uzyskaliśmy atrakcyjną formę wizualną, która nie przyćmiła treści.


Efekt końcowy

najlepsze projekty katalogow pestila
Projekt katalogu produktow Pestila
projektowanie katalogow kolko i krzyzyk

Dzięki prostym środkom wyrazu, spójnej kolorystyce oraz eleganckiej i minimalistycznej typografii stworzyliśmy katalog, który jest spójny, przejrzysty i co najważniejsze – czytelny dla klienta oraz handlowców.

Dodatkowym smaczkiem są nowoczesne piktogramy, które są wizualnymi kontrapunktami i zaznaczają ważniejsze teksty. Ważnym elementem katalogu są odpowiednio dobrane zdjęcia roślin – tworzą harmonijne tło dla packshotów, doskonale dopełniając treść poszczególnych rozkładówek.


projektowanie logo pestila

Zróbmy razem coś dobrego!

Zamów bezpłatną wycenę.

Kontakt

Potrzebujesz projektu katalogu produktów? Nic prostszego! Napisz do nas, opisz pokrótce założenia, pożądaną stylistykę i swoje potrzeby. Jeśli możesz, podeślij także link do obecnej wersji katalogu, lub dokładny sppis produktów i kilka zdjęć. Skontaktujemy się z Tobą i ustalimy w jaki sposób możemy Ci pomóc!

  Podobne projekty

  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/projektowanie-reklam-prasowych.jpg

  Detramax – projektowanie materiałów reklamowych

  Branża:
  Leki i suplementy diety
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/jan-niezbedny-projektowanie-opakowan-agd.jpg

  Jan Niezbędny – projekty opakowań

  Branża:
  Chemia gospodarcza
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/branding-kosmetykow-bambino-agencja.jpg

  Bambino – branding produktu

  Branża:
  Dziecięce
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/studio-graficzne-lodz-branding-produktow.jpg

  Branding produktu – Sora

  Branża:
  Napoje
  Zobacz projekt