Projekty opakowań na kasze i ryże Pillo

Pillo to jeden z brandów, które zbudowaliśmy od zera. Wymyśliliśmy nazwę, logo, koncepcję opakowań. Opracowaliśmy całościowe podejście do komunikacji na opakowaniach, hierarchię informacji, dobraliśmy kolorystykę, opracowaliśmy ikony widoczne na opakowaniach. Przygotowaliśmy także fotomontaże pokazujące apetyczne zdjęcia wizerunkowe produktów.
Rodzaj projektu:
Branding produktu
Opakowania
Branża:
Spożywcze

Tworząc projekty opakowań spożywczych dla kasz i ryżu marki Pillo istotne było pokazanie apetycznej propozycji podania. To ona miała stanowić główny wabik opakowania. Jednak równie istotne było dla nas budowanie rozpoznawalnej marki, która stawia na naturalność składników, ich wysoką jakość i odpowiednie pochodzenie.

Kolejnym ważnym elementem była dla nas czytelna hierarchia informacji. Podczas analizowania zachowań użytkowników, wytypowaliśmy kilka istotnych problemów związanych z wieloma opakowaniami produktów sypkich sprzedawanych w kartonikach. Otóż gdy trafią one na półkę w domu klienta, to w wielu z nich na górze i na boku opakowania brakuje informacji o tym, jaki to produkt.

Pillo projekt opakowania kaszy jeczmiennej
projekt opakowania ryz bialy
pillo projekt opakowania ryz jasminowy

Na szczęście jest prosty sposób, by temu zaradzić. Wystarczy zadbać o to, by bez względu na to, który bok pudełka oglądamy, widniała na nim czytelna nazwa produktu. Dzięki temu wyeliminowaliśmy istotny z punktu widzenia konsumentów problem związany z codziennym użytkowaniem tego typu produktów.

To fascynujące jak często proste rozwiązania znajdują się w zasięgu ręki, ale z jakiegoś powodu mało komu przychodzą one do głowy. Dobrze jest czasem wyjść z bańki własnych przekonań i ograniczeń i spojrzeć na problem z szerszej perspektywy. Dlatego tak istotne jest omawianie projektów z osobami, które mają duże doświadczenie w projektowaniu opakowań i brandingu produktów.

projektowanie-opakowan kasza gryczana agencja brandingowa
Branding spozywczy ryz bialy agencja brandingowa
Branding spozywczy rys jasminowy agencja brandingowa
Branding spozywczy kasza jeczmienna agencja brandingowa

Oprócz projektowania opakowań zajęliśmy się także projektem logo produktu dla marki Pillo. Po konsultacjach z klientem stworzyliśmy projekt stawiający na pionowe linie, nawiązując w ten sposób do wzrostu roślin. Dodatkowo kropka nad „i” jest powielona, by w ten sposób podkreślić nasionowe związki produktów.

projektowanie opakowan spozywczych agencja reklamowa kolko i krzyzyk

Zróbmy razem coś dobrego!

Zamów bezpłatną wycenę.

Kontakt

Potrzebujesz projektu etykiety dla swojego piwa? Nic prostszego! Napisz do nas, opisz pokrótce założenia, wymagane cele i swoje potrzeby. Skontaktujemy się z Tobą i ustalimy w jaki sposób możemy Ci pomóc!

  Podobne projekty

  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/barmanska-gotowe-etykiety-komplet.jpg

  Barmańska – odświeżenie etykiet

  Branża:
  Alkohole
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/el-carlino.jpg

  El Carlino – projekty etykiet na wino

  Branża:
  Alkohole
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/projekty-etykiet-na-piwo-agencja-reklamowa-1.jpg

  Lubuskie – etykiety na piwo

  Branża:
  Alkohole
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/wino-buen-aire-branding-produktu.jpg

  Projektowanie etykiet wina argentyńskie

  Branża:
  Alkohole
  Zobacz projekt