Nata – etykiety na napoje gazowane

Prezentujemy serię etykiet stworzonych dla napojów gazowanych NATA. Naszym celem było zbudowanie rozpoznawalnej linii produktowej, która zachęci klientów do sięgnięcia właśnie po te napoje.
Rodzaj projektu:
Etykiety
Branża:
Napoje

projektowanie etykiet lodz napoje gazowane nata cola

Wyzwanie

Firma Nata Minerale przyszła do nas będąc w trakcie rewitalizacji swojego portfolio i odświeżania szaty napojów gazowanych. Poprosili nas o projekt etykiet dla tzw. klasyków: Coli, Tonicu, Oranżady i napoju cytrusowego Cit.

Rynek napojów gazowanych przeżywał ostatnio wiele trudności. Ceny surowców poszybowały w górę, a życie producentów dodatkowo utrudnia tzw. podatek cukrowy. Wszystko to powoduje jeszcze większą presję konkurencji oraz klientów. Dla producentów oznacza to konieczność przekonania odbiorców, że powinni wydać pieniądze właśnie na ten produkt, a nie inny.

napoje nata
projekty etykiet napoje gazowane nata cit
projektowanie etykiet zdjecie wizerunkowe

Rozwiązanie

Niska czytelność nazwy produktu została przez nas wskazana jako najsłabszy punkt dotychczasowych etykiet. Na napojach dominowało duże logo Nata, ale sprawiało to, że na dopisek określający smak w zasadzie nie pozostawało już miejsce. Postanowiliśmy to zmienić.

Drugim wyzwaniem było znalezienie odpowiedniego fontu, który umożliwi nam czytelne zapisanie zarówno krótkiej nazwy CIT jak i nazwy tak długiej jak ORANŻADA.

projektowanie etykiet na oranzade
projektowanie etykiet napojow gazowanych nata tonic
nata etykiety portfolio

Proces

Jednym z wielu problemów na jakie napotykamy projektując etykiety na napoje butelkowane jest niewystarczające pole pozostawione na naklejenie etykiety. Jest to spowodowane dążeniem producentów i projektantów butelek do uzyskania ciekawej i nietypowej formy. Niestety takie podejście znacznie utrudnia projektowanie etykiet.

Na szczęście Nata zdecydowała się na zmianę butelek, co dało nam o wiele większe pole dla projektu. A duże pole etykietowej jest korzystne dla producentów, ponieważ pozwala im na lepsze wykorzystanie przestrzeni na półkach sklepowych.

Zróbmy razem coś dobrego!

Zamów bezpłatną wycenę.

Kontakt

Potrzebujesz projektu etykiety dla swojego napoju lub soku? Nic prostszego! Napisz do nas, opisz pokrótce założenia, wymagane cele i swoje potrzeby. Skontaktujemy się z Tobą i ustalimy w jaki sposób możemy Ci pomóc!

  Podobne projekty

  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/studio-graficzne-lodz-branding-produktow.jpg

  Branding produktu – Sora

  Branża:
  Napoje
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/projekty-etykiet-napoje-city-sailor.jpg

  City Sailor – etykiety do miksów koktajlowych

  Branża:
  Alkohole
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/akademia-misia-haribo-projekt-opakowania.jpg

  Haribo – Akademia Misia Haribo

  Branża:
  Dziecięce
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/03/tropican-projektowanie-puszek-alkoholu.jpg

  Tropican – opakowania drinków w puszkach

  Branża:
  Alkohole
  Zobacz projekt