Projektowanie gier planszowych – Alexander

Od ponad 10 lat projektujemy kompleksowo gry planszowe. Oznacza to, że jesteśmy odpowiedzialni zarówno za pomysł na grę, jej setting (tematykę), szatę graficzną wszystkich elementów (od pudełka, aż po pionki, planszę i instrukcję), mechanikę i warstwę merytoryczną.
Rodzaj projektu:
Ilustracje
Opakowania
Branża:
Dziecięce

Czarna Owca

projektowanie gier planszowych ilustracje Czarna Owca

Czarna owca to gra karciana, dla której opracowaliśmy wszystko – począwszy od mechaniki, przez pomysł na tematykę, autorskie ilustracje, karty, treść instrukcji, pliki do druku aż po wizualizację końcowego pudełka a nawet późniejsze materiały reklamowe. Na wczesnym etapie prac nad grą rozważaliśmy różne motywy: roboty, gotowanie, odkrywców, potwory. Ale najtrafniejsze wydawały się właśnie owce. Wśród których nie tylko grasują wilki, ale czasem trafia się również tytułowa Czarna Owca. Gra spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem na rynku, a opis rozgrywki możecie znaleźć na youtubie.

E-Motionz

Projektowanie gier planszowych na zamowienie E-motionz

Czasem zdarza się, że klienci przynoszą do nas opracowaną przez siebie mechanikę, do której my musimy dopasować szatę graficzną, ilustracje, karty, nadruki, wykrojniki i treść instrukcji. Tak właśnie było w przypadku E-Motionz. Gry dla całej rodziny, której szybka rozgrywka obudzi mnóstwo emocji w każdym z Was. Gra polega na rzucaniu kośćmi w celu jak najszybszego uzyskania kombinacji podanej na karcie. Od gracza zależy, jak szybko wyrzuci pożądany wynik, jak duże ryzyko jest gotów podjąć i jak bardzo jest spostrzegawczy. Emocje gwarantowane. Recenzje zresztą są entuzjastyczne, o czym możecie przekonać się, czytając jedną z nich.

Słowianie

Projektowanie gier planszowych grafika Słowianie

Projektowanie gry planszowej Słowianie obejmowałem pełen komplet: od mechaniki, przez grafikę gry planszowej, aż po jej wizualizację i reklamy prasowe oraz internetowe. Naszym celem było stworzenie ciekawej, nieco wymagającej, ale nieprzesadnie skomplikowanej gry osadzonej w klimatach starosłowiańskich. Gracze wcielają się w budowniczych, których celem jest zbudowanie jak największej ilości budowli – od zwykłej chaty, przez kuźnie aż po świątynie. Zadbaliśmy o zbalansowaną mechanikę, pozwalającą każdemu cieszyć się z gry. Pod tym linkiem możecie przeczytać pełną recenzję, poniżej zaś jej wycinek:

„Słowianie to wciągająca, kolorowa, zachęcająca do myślenia strategicznego i planowania najlepszej na dany moment drogi do zwycięstwa. Zasady zostały przemyślane, aby zoptymalizować szanse na rozgrywkę pełną skupienia, rozważnego postępowania i wielu pozytywnych emocji.”

Gorący Ziemniak

Projektowanie gier planszowych na zlecenie Goracy Ziemniak

To jedna z najbardziej znanych i najlepiej sprzedających się polskich gier planszowych. Klasa sama w sobie. Gra której poświęciliśmy osobny wpis w naszym portfolio. Powstało szereg wersji Gorącego Ziemniaka, ponieważ jego formuła umożliwia niemal nieograniczone rozbudowywanie franczyzy. Tworzyliśmy już wersje na rynek angielski, amerykański, niemiecki, litewski, czeski, gruziński, południowoafrykański, szwedzki, węgierski, łotewski, duński. Edycje familijne, imprezowe, kieszonkowe, podróżne, dla dzieci, dla poszczególnych sieci handlowych.

Ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy to wynik, o którym większość tytułów może co najwyżej pomarzyć. Tym bardziej cieszy nas to, że jest to nasz autorski projekt gry planszowej. Powstała ona początku do końca w naszych głowach.

Bursztynowa Komnata

Projektowanie gier planszowych portfolio Bursztynowa Komnata

Bursztynowa komnata to kolejna gra w pełni naszego autorstwa. Zaprojektowaliśmy tutaj dwustronną, modułową planszę, dzięki której każda rozgrywka jest zupełnie inna. W tę grę może grać od 2 do 6 graczy. Rozgrywka jest tak zaprojektowana, by mogły się nią cieszyć nawet sześciolatki. A z drugiej strony zapewni sporo zabawy także starszym graczom, ponieważ wymaga myślenia i planowania. Tu możesz zapoznać się z szerszym opisem tej gry.

Zróbmy razem coś dobrego!

Zamów bezpłatną wycenę.

Kontakt

Potrzebujesz projektu gry planszowej? Nic prostszego! Napisz do nas, opisz pokrótce założenia, wymagane cele i swoje potrzeby. Skontaktujemy się z Tobą i ustalimy w jaki sposób możemy Ci pomóc! Pomożemy Ci od etapu pomysłu, przez szatę graficzną aż po produkcję.

  Podobne projekty

  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/118-goracy-ziemniak-projektowanie-opakowan-dla-dzieci.jpg

  Gorący Ziemniak – projekt gry planszowej

  Rodzaj projektu:
  Opakowania
  Branża:
  Dziecięce
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/akademia-misia-haribo-projekt-opakowania.jpg

  Haribo – Akademia Misia Haribo

  Rodzaj projektu:
  Opakowania
  Branża:
  Dziecięce
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/01/kultowi-bohaterowie-pokolen-ilustracje-na-opakowanie.jpg

  Kultowi Bohaterowie Pokoleń – projekty opakowań zabawek

  Rodzaj projektu:
  Opakowania
  Branża:
  Dziecięce
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/branding-kosmetykow-bambino-agencja.jpg

  Bambino – branding produktu

  Rodzaj projektu:
  Etykiety
  Branża:
  Dziecięce
  Zobacz projekt