Delikatesowy – branding produktu

Oto wgląd w proces kreatywny brandingu nowej marki olejów spożywczych. Objęliśmy ten brand kompleksową opieką. Od namingu, przez tone of voice, logo produktu, kreacje etykiet jedno- i pięciolitrowych, aż po projekt i wdrożenie landing page.
Rodzaj projektu:
Branding produktu
Etykiety
Key Visual
Branża:
Spożywcze

branding spożywczy oleju - studio graficzne Kółko i krzyżyk

Nowy gracz na scenie olejów

Diamen to firma, która od lat zajmuje się importem i dystrybucją olejów roślinnych. Naturalną koleją rzeczy było to, że firma w końcu zdecyduje się podbić rynek detaliczny.

Pomogliśmy jej wystartować z własnym produktem. A trzeba przyznać, że nie jest to wcale łatwy rynek, bo jest tu już wielu graczy o ugruntowanej pozycji. Jednak wiele lat doświadczeń zaowocowało naprawdę udanym startem i poszerzającym się gronem klientów.

Olej Delikatesowy portfolio Agencja reklamowa Kółko i krzyżyk
etykiety oleju rzepakowego - Agencja reklamowa Kółko i krzyżyk Łódź

Wyzwanie

Prace rozpoczęliśmy od rozpoznania rynku. Następnie przeszliśmy do namingu, gdzie napotkaliśmy pierwszą przeszkodę. Wiele olejów dostępnych na rynku ma nazwy związane z regionem pochodzenia: Kujawski, Wielkopolski, Beskidzki itd. W naszym przypadku taka nazwa nie była możliwa, ponieważ nasz olej pochodzi z różnych miejsc, a nie z jednego konkretnego regionu.

Musieliśmy więc zmienić obszar poszukiwania i stworzyć zupełnie inną nazwę. Przed omówieniem nazw z klientem każdą z nich sprawdziliśmy pod kątem jej dostępności w Urzędzie Patentowym RP, ale także w google. Dzięki temu uniknęlismy sytuacji, gdy jakaś nazwa nie jest zastrzeżona, ale funkcjonuje już na rynku i nie ma sensu jej powielać.

Finalnie klient wybierał z 12 nazw. Po długim namyśle padło na nazwę Delikatesowy. Mogliśmy więc przejść do kreacji etykiet i logo.


etykiety oleju słonecznikowego delikatesowy studio kreatywne Kółko i krzyżyk Łódź

Projekt etykiety

Marka od początku była pozycjonowana jako masowa. Olej rzepakowy i słonecznikowy nie są produktami przesadnie wyrafinowanymi. Nie chcieliśmy więc wymyślać koła na nowo, czy dorabiać filozofii tam, gdzie jej nie potrzeba. To są produkty mocno użytkowe, liczy się przede wszystkim ich dobra jakość.

Naszym zadaniem było więc stworzenie brandu dla każdego. Wiedzieliśmy od początku, że nie planujemy wprowadzać na rynek rewolucyjnego gracza. Chodziło o stworzenie produktu, który będzie trochę sprawiać wrażenie, jakby istniał na rynku od zawsze.

Opracowaliśmy szereg kreacji, z których zaprezentowaliśmy pięć. Z nich klient wybrał jedną, która uwzględniała wykorzystanie przezroczystości folii, dzięki czemu w swojej górnej części etykieta płynnie przechodzi w butelkę.

Głównym elementem etykiety jest plansza z logo produktu i jego najważniejszymi polami zastosowań. W tle zaś najważniejsze są kwiaty rzepaku i słoneczników.

projekt landing page spożywczy studio graficzne Kółko i krzyżyk Łódź
projektowanie stron produktowych www - studio graficzne Kółko i krzyżyk Łódź

projektowanie landing page dla produktu studio graficzne Kółko i krzyżyk Łódź

Projekt landing page

Same etykiety to nie wszystko. By zbudować wiarygodny wizerunek produktu dla partnerów biznesowych konieczne było także zaprojektowanie i wdrożenie landing page w trzech wersjach językowych. Zaprojektowaliśmy całą strukturę strony, slogany, zajęliśmy się też copywritingiem modyfikując treści przygotowane przez klienta i proponując także swoje.

Zajęliśmy się także opieką nad tłumaczeniami na język angielski i niemiecki, a następnie wdrożyliśmy całą stronę za pośrednictwem Webflow.

landing page produktowy spożywczy Agencja reklamowa Kółko i krzyżyk Łódź

Projektowanie etykiet na olej słonecznikowy 5L - studio kreatywne Kółko i krzyżyk Łódź

Etykiety na wersje pięciolitrowe

Pięciolitrowe butelki oleju to popularny w Polsce produkt. Polska kuchnia składa się z wielu smażonych dań, a pięciolitrowe butelki oznaczają zarówno oszczędność pieniędzy jak i czasu, którego nie trzeba przeznaczać na podróż do sklepu celem uzupełnienia zapasów. Dlatego opracowaliśmy także etykiety dla dużej pojemności.

Zróbmy razem coś dobrego!

Zamów bezpłatną wycenę.

Kontakt

Potrzebujesz projektu etykiety dla swojego produktu? A może nazwy? Pomocy w opracowaniu strategii komunikacji? Nic prostszego! Napisz do nas, opisz pokrótce założenia, wymagane cele i swoje potrzeby. Skontaktujemy się z Tobą i ustalimy w jaki sposób możemy Ci pomóc!

  Podobne projekty

  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/b-ro-projektowanie-eko-opakowan.jpg

  B-Ro: branding marki spożywczej

  Branża:
  Spożywcze
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/projekty-opakowan-spozywczych-na-kielbasy-wege.jpg

  Zielone smaki – opakowania produktów wege

  Branża:
  Spożywcze
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/sante-opakowania-spozywcze.jpg

  Sante – opakowania płatków śniadaniowych

  Branża:
  Dziecięce
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/03/pillo-projekt-opakowania-kaszy-gryczanej.jpg

  Projekty opakowań na kasze i ryże Pillo

  Branża:
  Spożywcze
  Zobacz projekt