Zielone smaki – opakowania produktów wege

Rośnie popularność produktów bezmięsnych. Kiedyś wydawało się, że wegetariański pasztet lub kiełbaskę może zjeść tylko wegetarianin. Obecnie warzywna pasta kanapkowa, czy wegetariańskie kabanosy coraz częściej pojawiają się na stołach osób jedzących także mięso.
Rodzaj projektu:
Branding produktu
Etykiety
Opakowania
Branża:
Spożywcze

Opakowania produktów wege

Projektowanie graficzne opakowań dla produktów wege jest zawsze ciekawą podróżą. Zwłaszcza teraz, gdy producenci coraz częściej odchodzą od klasycznego wizerunku, który przez długi czas dominował wygląd produktów bezmięsnych. Przez wiele lat na tym rynku panowała wizualna stagnacja. Wszystko było szaro-brązowe, mało wyraziste, nieśmiałe, nierzucające się w oczy. Projektowanie opakowań wege pasztetów otworzyło przed nami nowe możliwości ciekawego podejścia do wege wyrobów.

branding produktu spozywczego
projektowanie opakowan spozywczych
opakowania kielbas roslinnych

Pozycjonowanie produktów spożywczych

Pozycjonowanie produktów spożywczych jako adresowanych nie tylko do wegetarian pozwoliło na opracowanie innej komunikacji. Bardziej istotne staje się podkreślenie atrakcyjnego smaku produktu. Kolejną istotną cechą jest też roślinne pochodzenie użytych składników. Projektowanie opakowań wege pasztetów Zielone Smaki wiązało się właśnie z koniecznością podkreślenia tych wszystkich istotnych informacji.

Jeśli to tylko możliwe, podkreślamy także fakt, że opakowanie pochodzi z surowców pozyskanych z recyklingu. Każdy z tych komunikatów jest istotny dla grupy docelowej, warto więc pamiętać by mówić do swoich klientów o tym, co ich interesuje.

Projektowanie opakowań wege

Tworząc markę Zielone Smaki przyświecał nam właśnie taki zamysł – by zaprojektować opakowania ciekawe, inne od szarzyzny, która wiele lat charakteryzowała produkty bezmięsne. Stąd w ogóle pomysł na nazwę, która odnosi się zarówno do bezmięsnych składników jak i ich wysokiej jakości, a co za tym idzie świetnego smaku. Duża, dobrze widoczna nazwa produktu pozwoli na łatwe odnalezienie go na półce. Apetyczne, aranżowane zdjęcia produktów zachęcają do spróbowania i pobudzają zmysły. Aż czuć w ustach ten kuszący smak…

opakowania produktow wegetarianskich
branding produktow spozywczych
brand design produktow wege

Zróbmy razem coś dobrego!

Zamów bezpłatną wycenę.

Kontakt

Potrzebujesz projektu opakowania dla swoich produktów? Nic prostszego! Napisz do nas, opisz pokrótce projekt i swoje potrzeby. Skontaktujemy się z Tobą i ustalimy w jaki sposób możemy Ci pomóc!

  Podobne projekty

  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/b-ro-projektowanie-eko-opakowan.jpg

  B-Ro: branding marki spożywczej

  Rodzaj projektu:
  Opakowania
  Branża:
  Spożywcze
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/akademia-misia-haribo-projekt-opakowania.jpg

  Haribo – Akademia Misia Haribo

  Rodzaj projektu:
  Opakowania
  Branża:
  Dziecięce
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/etykiety-projektowanie-brand-design-lodz-develey.jpg

  Projektowanie etykiet sosów Develey

  Rodzaj projektu:
  Opakowania
  Branża:
  Spożywcze
  Zobacz projekt
  https://kolkoikrzyzyk.pl/app/uploads/2023/02/100-smak-raju-wafle-20.jpg

  Smak Raju – opakowania wafli do lodów

  Rodzaj projektu:
  Opakowania
  Branża:
  Spożywcze
  Zobacz projekt